Czy Dyskryminacja To Jest Coś Złego???


 

Zulu Gula zwykł mawiać, że – Polska to jest bardzo ciekawa kraj. Ja dodam od siebie, że także bardzo dziwna kraj. Tutaj można być kompletnym nieukiem i uchodzić za geniusza. Właśnie chyba stąd bierze się to, że na wszelkich stanowiskach obowiązuje ZASADA MAKSYMALNEJ NIEKOMPETENCJI.

Bardzo wielu nieuków zatrudniają media. Taki jeden z drugim, na fonii lub na wizji, lub w słowie pisanym plecie bzdury nie rozumiejąc znaczenia wielu słów. Gawiedź to wszystko przyswaja i w ten sposób słowa zmieniają powoli znaczenie.

Z pewnością tak było ze słowem DYSKRYMINACJA. Wielu ludziom kojarzy się to z czymś złym. Ale w gruncie rzeczy jest to słowo o bardzo pozytywnym wydźwięku. Po warunkiem, że ktoś wie co to słowo oznacza.

A znaczy mniej więcej tyle co – wyróżnianie, rozróżnianie, także rozdzielenie. Dyskryminacja może być pozytywna lub negatywna. Np. przyznanie prawa do obsługi poza kolejką jest przykładem dyskryminacji pozytywnej. Przyznawanie miejsc parkingowych niepełnosprawnym jest przykładem dyskryminacji pozytywnej.  Zwycięzcy sportowi są dyskryminowani za pomocą medali, pucharów i innych nagród co jest z pewnością miłe dla zwycięzcy.

Nieco dyskusyjna może być dyskryminacja pijanych kierowców. W normalnych krajach jest to z pewnością coś pozytywnego, bo chroni innych przed pijanymi. Po polskich drogach strach jeździć na trzeźwo. Co ciekawe, w normalnych krajach można prowadzić po niewielkim spożyciu alkoholu. W Polsce jazda nawet po jednym piwie to już wykroczenie.

Natomiast tzw. dyskryminacja negatywna jest z pewnością czymś złym. Dlatego w większości krajów taka dyskryminacja jest NIELEGALNA. Konstytucje wielu państw zawierają zapis, że dyskryminacja ze względu na płeć, wiek, rasę, wyznanie, orientację seksualną, itp. jest ZABRONIONA. Ale tutaj trzeba by dodać, że chodzi o dyskryminację NEGATYWNĄ.

Kiedyś nie umiałem wytłumaczyć pewnemu wykształconemu człowiekowi tego co napisałem powyżej. On twierdził, że każda dyskryminacja jest nielegalna.  Bo nie rozumiał co to słowo oznacza.

Myślę, że nieco Cię oświeciły te Moje wywody. Teraz nie musisz iść w ślady tych ludzi z telewizji, którzy kompletnie nie rozumieją znaczenia słów.

Pozdrowienia,

ROMAN WŁOS

(kandydat na prezydenta RP 2015,

dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl

tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Czy Dyskryminacja To Jest Coś Złego???

 1. Bartosuaw pisze:

  ROMANIE,

  Cieszę się, że masz ten blog. Śledziłem Twoje komentarze na stronie Jaśka od dawna i dzięki Tobie po kilku miesiącach ubóstwiania Jaśka wyleczyłem się z tejże niebezpiecznej choroby.

  Pozdrawiam Szatanów, Aniołów i inne nadprzyrodzone istoty,
  Bartosuaw

  P.S.: Posty mam zamiar pisać w sposób, który podpatrzyłem u Ciebie. Chyba, że sobie tego nie życzysz, ale zamiar mój powstał pod wpływem jednej z Twych wiadomości: „Jak pisać dobre posty”.

  • romanwlos pisze:

   BARTOSUAWIE,

   Jak najbardziej pisz tak jak Ja, jeżeli masz taką ochotę. Zresztą taki styl wynika z Moich prostych przemyśleń. Rozpoczynasz inwokacją – szczególnie przy pisaniu na tych gotowych blogach jest to istotne, bo system komentarzy jest malo przejrzysty. A dzięki inwokacji wiadomo kto do kogo pije.

   Pamiętaj jednak aby forma nie wzięła góry nad treścią. Gdy treść ciekawa, to nawet w kiepskiej formie będzie wartościowa. Chociaż, przez kiepską formę wartościowa treść może pozostać niezauważona. Jednak gdy jest sama forma bez treści to już tragedia czyli normalne media.

   Idę już spać. Pozdrawiam,
   ROMAN WŁOS

 2. Boyar pisze:

  O ile nie przypadam za Twoją twórczością około-jaśkową to ten tekst akurat jest bardzo fajny i dobry 😛

 3. KnUR pisze:

  Btw. WordPress to dobre narzędzie ale wymaga pewnej wiedzy, wyczucia i smaku. Polecam przejrzeć showcas’y (np. http://wordpress.org/showcase/), wybrać coś ciekawego ewentualnie zmodyfikować.

  • romanwlos pisze:

   KNURZE,

   Dziękuję za komentarz. Zajrzałem na polecaną stronę, a tu zonk. Taki komunikat – ………………….Showcase » Page not found
   Sorry, no sites in the Showcase matched your criteria……………………….
   Oczywiście przejrzę tam inną zawartość.
   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 4. KnUR pisze:

  Lubie twój styl i treściwość. Tak dalej – oby jak najdłużej i sensownie. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s