O Tym Jak ZUS Nie Dostaje Składek, Które Są Obowiązkowe !!!


 

Nie ma nic głupszego niż składki na cokolwiek, które są obowiązkowe. Takie coś to nie składka lecz haracz. A jeszcze głupszą rzeczą są składki do ZUS-u. Przy czym ZUS nie pyta czy ktoś zarobił pieniądze czy stracił. Każdy pacjent prowadzący działalność gospodarczą ma mieć pieniądze i płacić co miesiąc haracz, bez względu na to jak stoi finansowo.

A ten haracz niemal cały czas rośnie. W tej chwili wynosi około 800 pln miesięcznie. Chodzi oczywiście o najniższą składkę ZUS od właściciela firmy. A oblicza się ten haracz w ten oto sposób. Podstawą, od której się liczy składkę jest 60 procent średniego wynagrodzenia brutto. To wynagrodzenie wynosi obecnie ponad 3,300 pln. Więc 60 procent z tego to około 2,000 pln. I teraz od tego liczy się składkę, która wynosi około 40 procent tej kwoty, co daje właśnie około 800 pln miesięcznie.

Teraz wyobraź sobie kogoś kto otwiera nową firmę. Niech to będzie np. produkcja glinianych kogutków. Facet już na dzień dobry musi ponieść masę kosztów związanych z rejestracją firmy. Musi mieć gdzie robić te kogutki. Musi mieć piec do wypalania kogutków. No i, oczywiście musi mieć jakiegoś dostawcę gliny. Facet (facetka też może być) wydał kasę, ale zysków jeszcze nie ma. Amerykanie twierdzą, że firma dobrze prosperuje kiedy po roku osiągnie tzw. „break-even point” – nie wiem jak to się nazywa po polsku, ale wiedz, że taki stan jest wtedy kiedy przychody ze sprzedaży wynoszą tyle ile koszty prowadzenia działalności. Czyli firma nic nie zarabia, ale też nic nie traci.

Nie wiem jak jest w polskich firmach, ale sądzę, że wiele firm, to nawet nie doczeka „break-even point”. Tak więc facet robi te kogutki, zysków ciągle nie widać, na razie gość czeka na ten upragniony „break-even point”, a tutaj już w pierwszym miesiącu musi dać haracz co najmniej 800 pln. Poza tym ponosi on inne koszty, nie wspominając o tym, że musi zapłacić za glinę. I tak co miesiąc 800 pln.

Jeżeli facio ma trochę oleju w głowie, to szybko dojdzie do wniosku, że lepiej oficjalnie zamknąć firmę i zacząć działać w szarej strefie. I właśnie w ten sposób ZUS nie dostaje obowiązkowych składek. Małe firmy nie mają w ogóle racji bytu, bo ich dochód jest zazwyczaj niższy niż wynosi minimalna składka. Dlatego szara strefa jest w Polsce tak rozbudowana. I bardzo dobrze, bo PRYWATNA INICJATYWA to potęga w odróżnieniu od państwowego ZUS-u, a właściwie Sejmu (to Sejm uchwalił taką ustawę).

Jeżeli ktoś nie chce działać w szarej strefie, to z pomocą może mu przyjść jakiś znajomy rencista lub emeryt, albo ktoś kto pracuje co najmniej na pełny etat. Te osoby też nie muszą płacić składek na ZUS. To jest powszechna praktyka, że firmy są rejestrowane na emerytów lub rencistów. Dlatego, według statystyk, emeryci i renciści to najbardziej przedsiębiorcza grupa społeczna. A ZUS nadal nie otrzymuje składek.

Dlatego, Mój pierwszy punkt programu wyborczego brzmi – Program „Mały Biznes W Każdym Domu” – składka na ZUS niska i dobrowolna – wspomagać ludzi biednych i bezrobotnych dając im samodzielnie zarobić – swoboda działalności gospodarczej.

W ogóle uważam, że w samej Konstytucji powinien być zapis, że PRAWO DO ZARABIANIA I POSIADANIA PIENIĘDZY I INNYCH WARTOŚĆI jest podstawowym prawem każdego Polaka i Polki. Tymczasem, w Polsce istnieje ewenement w Kodeksie Wykroczeń. Jakiś tam artykuł mówi, że … kto prowadzi działalność gospodarczą bez wymaganego wpisu do ewidencji, ten podlega jakiejś tam karze (sprawdź sobie w KW).

Kiedy Ja zostanę prezydentem, to ten SKANDALICZNY artykuł zostanie natychmiast wykreślony. Bo karanie kogoś za to, że chce zarobić na życie to jest to samo co pozbawianie człowieka prawa do życia. A już skandalem jest to co się działo niedawno w Łodzi, gdzie straż miejska i policja zabierała towar ulicznym handlarzom. Szczególnie, że jedno żydowskie przysłowie mówi – CZŁOWIEK BEZ PIENIĘDZY TO JEST ŻYWY TRUP.

Dlatego Moje hasło wyborcze brzmi – ZARABIAJ PIENIĄDZE W DOMU !!!

Pomóż Mi wygrać wybory prezydenckie, to wtedy Ja poczynię takie zmiany, że będziesz móc zarabiać do woli.

Pozdrawiam i życzę Ci zdrowia, zdrowia, i jeszcze raz pieniędzy,

ROMAN WŁOS

(kandydat na prezydenta RP 2015,

dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl

tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „O Tym Jak ZUS Nie Dostaje Składek, Które Są Obowiązkowe !!!

 1. Rama pisze:

  Romanie
  Oglądałeś film „Ja Robot”? Polityk/urzędnik wiedzący, że ma uczynić czyjeś życie bezpieczniejszym, czy też szczęśliwszym, zaczyna uszczęśliwiać na siłę. I robi się z tego socjalizm.
  Otóż to JA chcę decydować czy żyję bezpiecznie czy nie. Władza powinna ograniczyć się do pilnowania tego, żeby mnie nikt nie zabił ani nie okradł.
  A co do ulicy. Jest niczyja?? To trzeba ją sprywatyzować!! Właściciel jasno określi co można robić na jego kawałku a czego nie.
  A Rama to hinduskie imię męskie:)

  • romanwlos pisze:

   SZANOWNY RAMO,

   Nie oglądałem filmu Robot. W ogóle już dawno nie oglądałem żadnego filmu. W gruncie rzeczy filmy to także przekłamanie rzeczywistości. Szczególnie, że większość z nich pochodzi z Hollywood czyli tzw. Fabryki Snów. A jak chodzi o socjalizm, to socjalizm tworzą ludzie. To ludzie pragną niewoli. Kiedyś napiszę tutaj Moje spostrzeżenia na ten temat.
   Dziękuję za odwiedzenie tego blogu (bloga???) i za napisanie komentarza.
   ROMAN WŁOS

 2. Rama pisze:

  Tak trzymaj Romanie-Szatanie!! Chociaż z tym handlem na ulicy… Ulica to własność miasta. Prawo do własności powinno być święte, dopóki miasto nie chce tam handlu to go tan nie powinno być.

  • romanwlos pisze:

   SZANOWNA (LUB SZANOWNY) RAMO,

   Ulica to nie jest własność miasta. Ulica to jest własność całego gatunku ludzkiego i zwierzęcego także. Tak w ogóle, to handel na ulicy wcale nie jest zabroniony, chociaż rady niektórych miast wydają kretyńskie uchwały mówiące, że handel tylko w miejscach wyznaczonych, przy czym nie wyznaczają żadnych miejsc, albo gdzieś z dala od ruchliwego centrum.

   A wiedz, że w dzisiejszych czasach to handel musi wyjść do ludzi, bo ludzie do handlu nie przyjdą. Za czasów PRL to można było sprzedać nawet gdy ktoś działał na zabitej wsi.

   A tak w ogóle, to cała władza powinna być TYLKO PO TO aby pomagać ludziom zarabiać pieniądze oraz czynić życie łatwiejszym, radośniejszym, bezpieczniejszym, itp. Bo nie ma żadnych innych przesłanek aby utrzymywać ten kosztowny aparat urzędniczy.

   Tymczasem zobacz co się działo w Warszawie. Hania Gronkiewicz-Waltz wywaliła na zbity pysk kupców z hali targowej. Wynajęła do tego zawodowych bandziorów aby usunęli kupców. Ludzie zostali pozbawieni środków do życia.

   I co??? I nic. Durnoty znowu wybrały Hanię na prezydentkę Warszawy. Tak dalej być nie może. Pamiętaj – urzędasy są po to aby służyć ludziom. Nie na odwrót.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 3. rudy pisze:

  Wreszcie zamiast pierdolenia u Jaśka zaczynasz zajmować się czymś konkretnym. Mam nadzieję, że w kolejnych dniach będziesz szczegółowo omawiał kolejne punkty programu.
  Polecam także, tak jak ktoś na stronie JKMa, żebyś zabierał się powoli za zbieranie/fałszowanie podpisów, bo trochę tego jest, a jak zaczniesz zbierać niedługo przed wyborami to na pewno nie zbierzesz ..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s