Zmiana Hymnu Polskiego !!!


Kiedy słucham hymnu polskiego to szlag Mnie trafia, że tak głupkowata piosenka przez tyle lat zatruwa umysły Polaków i Polek.  Mogę zrozumieć to, że nasi rodacy, którzy ginęli za ojczyznę mieli jakąś ulubioną pieśń zwaną mazurkiem Dąbrowskiego. Chociaż według Mnie jest to zwykły bajer – na wojnie nie ma czasu ani warunków do śpiewania głupkowatych piosenek.  Ale czas idzie do przodu, więc taka rzecz jak hymn musi także iść z duchem czasu.

A słowa piosenki zwanej hymnem Polski są idiotyczne.  Powiedz Mi co mają oznaczać te słowa – „przędziem Wisłę, przędziem Wartę”???  To jest dobre jako hymn prządek w upadłych już zakładach włókienniczych w Łodzi.

Albo – „za Twoim przewodem, złączym się z Narodem”???  Naród to My.  Przewód to inaczej kabel.  Czyżby hymn Polski popierał kablownictwo???  Ja tych słów w ogóle nie rozumiem.

A już takie słowa jak – „słuchaj Basiu, pono mała” – to wręcz zakrawa na pedofilię.  Dlatego nie ma się co dziwić, że – „nasi biją w tarapaty”.

Było kiedyś takie komunistyczne hasło – CZAS IDZIE NAPRZÓD, A TY???.  Chociaż Ja nie lubię komunizmu, to akurat to hasło uważam za bardzo mądre.  W końcu, kto nie idzie z duchem czasu, ten się cofa – chyba nie muszę dodawać, że cofać się można tylko wstecz.

Dlatego Ja proponuję zmianę hymnu polskiego na jakąś bardziej nowoczesną piosenkę.  Taką aby jej melodia i słowa porywały ludzi do działania.

Moja propozycja to piosenka p.t.  „Bo Wszyscy Polacy To Jedna Rodzina”.  Można ją znaleźć tutaj – 

http://www.youtube.com/watch?v=0rTk6vurQWc

Napisz Mi w komentarzu co o tym sądzisz???  Ja uważam, że ta piosenka jest w sam raz aby zastąpić ten komunistyczny hymn Polski.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2015,
 dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)
www.romanwlos.cba.pl
tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Zmiana Hymnu Polskiego !!!

 1. Anonim pisze:

  Bogurodzica Dziewica !

 2. Anonim pisze:

  ZMIANA HYMNU !!!! Ta piosenka nie nadaje się na hymn,ani żadna inna.Zmiana hymnu jest nierealna

 3. Szymek pisze:

  Hymnem powinna być „Rota” koniec i kropka.

 4. szatan pisze:

  Romanie,
  bierz się za młodych chłopców, bo lata lecą.

  I głosuj na UPR-WiP!!!

  szatan

 5. Rama pisze:

  Hymn jest OK. Co nie znaczy, że nie mógł by być lepszy.

 6. PiesKosmiczny pisze:

  Rozumiem, że czytasz hymn w kontekście historycznym gdzie Polacy to „niewolnicy”. Ale dla niePolaków, przynajmniej ja mam takie dośw. zrozumiała jest tylko 1 zwrotka, dalej uważają, że to jakieś hermetyczne narodowe wspomnienia, np. Anglicy mają taki styl, że byle formułę, symbol robią czymś ważnym w swojej tradycji i nikt już dzisiaj nie stara się ich zrozumieć. No więc czytają ostrzeżenie z 1 zwrotki, zauważają, że Polska od wieków ścierała się z Niemcami i Rosją, zwykle będącymi w sojuszu, z potęgami wzbudzającymi lęk w Europie, a więc to jest już coś. Żadne państwo w Europie nie miało takiej przyjemności. Twarda postawa dzisiejszych Polaków, jeśli taka jest lub może taka być, wyłącznie będzie konsekwencją tej historii i natury Polaków i to jest jak najbardziej korekt. Na Polskę zagranicą patrzy się zupełnie inaczej niż w samej Polsce. Moje dośw. pozwoliły mi zrozumieć, że Polska jest postrzegana jako typowy kraj zachodni w rodzinie krajów słowiańskich = Poland, Polacy jako naród wojowników, waleczny, podobni z natury do Brytyjczyków i Jankesów, na tle ludowej Europy jesteśmy postrzegani jako współcześni „wandalowie”, a made in Poland zaczyna być wartością. Oczywiście są stare stereotypy i takie będą, ale są już nowe czasy obok starych, jak to w życiu. Puenta jest taka, że zaczynam zmieniać kurs „z” na „do” Polski, do Poland, zauważając, że mamy bardzo wysoko rozwiniętą cywilizację (także w sensie duchowym, postawy, mentalności, nie chodzi o religię), mimo niskiego budownictwa, zniszczenia wojennego, i PRL i dzisiejszej ogólnej… bezpłciowości. Być może ta cywilizacja dotyczy tylko części Polaków, tak jak wszędzie jest naród historyczny (chcący czuć więź z historią, kulturą, ziemią itp.) i ludzie „innego” gatunku. No, chodziło tylko o oddanie należnej oceny polskiemu hymnowi.
  Pozdrowienia.

 7. PiesKosmiczny pisze:

  Jeszcze Polska nie zginęła,
  Kiedy my żyjemy.
  Co nam obca przemoc wzięła,
  Szablą odbierzemy.

  Nie zgadzam się z Tobą RW. Maz. D. jest pieśnią historyczną opowiadającą o wydarzeniach historycznych i dzisiaj nieaktualnych, jednak pierwsza zwrotka jest zawsze aktualna i jest świetna! Taka inwokacja w hymnie, pierwsza klas, jasno i prosto aby było wiadomo. Reszta to opowieść historyczna, na pamiątkę powiedzmy, całkowicie może tak być. Spośród hymnów polski hymn jest jednym z najlepszych, a przeczytałem słowa większości europ. USA i RUS. A muza… znakomita, w dobrym tempie, żwawa. Polski hymn jest pod każdym względem bardzo dobry. Zważywszy, że hymnami mogą być różne pieśni, o różnym pochodzeniu.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   PSIE KOSMICZNY,

   Dziękuję Ci za wyrażenie Twojego poglądu odnośnie hymnu polskiego. Ale wiedz, że nawet tzw. fachowcy nie mają pewności czy powinno być „kiedy my żyjemy” czy „póki my żyjemy”. O ile się nie mylę, to w jakiejś ustawie jest właśnie „póki my żyjemy”. Nie świadczy to dobrze ani o hymnie, ani o samym Narodzie.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 8. Bartosuaw pisze:

  ROMANIE,

  Szczerze nie lubię tej piosenki. A właściwie jednej i drugiej. Jednak to co jest hymnem aktualnie, ma w miarę przyjemną melodię i całkiem ładnie brzmi. Pod warunkiem, że nie ma śpiewu. Tylko ktoś gra melodię.

  A śmiem zaryzykować stwierdzenie, że większość ludzi nie zna za wielu słów pieśni państwowej, więc nie ma co się martwić o te durne zwrotki.

  Ja żarty zrozumiałem, więcej, nawet wywołały u mnie uśmiech. Iście szatański (ciekaw jestem co to za słowo „iście”, będę musiał zobaczyć).

  Widzę, że zamiast „About” jest „Roman Włos…”. Bardzo mnie to cieszy. Blog idzie naprzód, tak jak czas.

  Chociaż nie wiem czy czas może „iść” czy też „płynąć”. Na pewno zegar idzie (oczywiście, gdy działa), ale czy razem z nim idzie czas, który ma pokazywać na tarczy/wyświetlaczu/czymkolwiek?

  Pozdrawiam wszystkich i wszystko, co idzie/płynie/leci/jedzie/czołga się z duchem czasu i z Duchem Świętym,

  BARTOSUAW

  >MÓJ GŁOS TO ROMAN WŁOS<

  • romanwlos pisze:

   BARTOSUAWIE,

   Dziękuję Ci za komentarz. Oczywiście zmiana hymnu to nie jest najbardziej palący problem Polski.

   Cieszę się, że chcesz oddać głos na Mnie, ale sprawa wygląda podobnie jak w Lotto. Jeżeli nie wypełnisz i nie wyślesz kuponu, to nie masz szans aby wziąć udział w losowaniu.

   Dlatego już dziś wpisz się na listę poparcia oraz pomóż Mi zbierać podpisy. Te 100,000 podpisów to jest bariera nie do przeskoczenia, o ile człowiek chce uczciwie te podpisy zbierać zamiast fałszować.

   Bez tych podpisów nie mam szans aby znaleźć się na liście kandydatów, a więc Ty nie będziesz mieć szans aby oddać głos na Mnie. Formularz listy do pobrania tutaj – http://www.romanwlos.cba.pl/index_pliki/lista.pdf

   A jak chodzi o to Twoje haslo, to z marketingowego punktu widzenia lepiej będzie zmienić kolejność – ROMAN WŁOS TO MÓJ GŁOS !!!

   Trzymaj się,
   ROMAN WŁOS

 9. romanwlos pisze:

  SZANOWNY MWAZO1,

  Dziękuję Ci za odwiedzenie Mojego blogu oraz napisanie komentarza. Z pewnością zauważyłeś, że ROMAN WŁOS jest także jajczarzem, więc to takie jajczarskie przegięcie z Mojej strony.

  Chyba nie sądzisz, że Ja – będąc rzetelny i dokładny – nie byłbym w stanie sprawdzić sobie słów hymnu, chociażby w internecie.

  A tak w ogóle, to za czasów komuny krążył taki dowcip o milicjantach, którzy zdawali maturę. W komisji zasiadał zawsze tzw. czynnik społeczny – największy jołop i nierób, i to właśnie ten czynnik zadawał milicjantom pytania takie jak – gdzie w hymnie polskim występują akcenty tkackie – oczywiście chodziło o słowa „przędziem Wisłę, przędziem Wartę” oraz gdzie występują akcenty elektryczne – „za Twoim przewodem …” Zdaje się jeszcze coś tam było, ale nie pamiętam.

  Wolałem odpowiedzieć Ci na ten komentarz, bo jeszcze byś mógł pomyśleć, że ROMAN WŁOS to jakiś niekumaty jołop.

  Ale co by nie bylo, powiedz Mi czy akceptujesz piosenkę „Bo Wszyscy Polacy To Jedna Rodzina” jako nowy hymn Polski???

  Pozdrawiam i dziękuję,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Takich słów jak „pono mała” też nie ma w hymnie polskim.

  • mwaza1 pisze:

   To fajna piosenka wpadająca w ucho („Bo Wszyscy Polacy To Jedna Rodzina”) i na pewno nadaje się na śpiewanie harcerskie lub na spotkaniu młodzieży przy ognisku. Na hymn niestety NIE! Ale czy to nie jest temat zastępczy?
   Bardzo dobrze że ta strona powstała, bo u Janusza nudno i ciapowato jakoś. Gratuluję dobrej roboty !
   Pozdrawiam!
   Mieczysław

 10. mwaza1 pisze:

  Roman chyba coś pomyliłeś w treści hymnu …. nie ma „przędziem Wisłę, przędziem Wartę” tylko przejdziem – od przechodzenia (ktoś może nawet przepłynąć jeśli jest za głęboka woda). Ale to prawda, że hymn można byłoby już zmienić – nikt teraz już szabelką nie będzie wywijał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s