Zobacz Jak Dobrze Rucha Prezes Owsiak !!!


Jutro będzie trzeci stycznia czyli pierwszy dzień Nowego Roku 2011. Może to Cię zdziwić, że dla Mnie ten rok zaczyna się dopiero jutro. Ale tak już jest, że Ja liczę tylko tzw. business days – dni biznesowe, mimo, że dla Mnie dniami businessowymi są głównie dni wolne – niedziele i święta.

Ale tak już jest, że Ja jestem wyjątkiem, a tzw. większość jeszcze dzisiaj się byczy, a dopiero od jutra zacznie od nowa przeżywać katusze „dnia codziennego”.

Jutro ta większość zobaczy, że na razie skończyło się świąteczne ruchanie w handlu. Hipermarkety będą robić przygotowania do nowego ruchania zwanego wyprzedażami. Ale to zajmie trochę czasu. Tak więc, ogólnie to będzie mięta, bryndza i popelina.

Ale jako, że rynek nie lubi pustki, to już do akcji wkroczył prezes/redaktor Jerzy Owsiak. Będzie to już dziewiętnasty rok z rzędu odkąd prezes rucha cały naród. A naród nadal kwiczy z radości i nawet nie wie, jak jest ruchany na potęgę.

Dlatego pozwolisz, że Ja wyjaśnię Tobie na czym polega ten mechanizm ruchania. Na początek zastanów się jak powinien wyglądać normalny kapitalistyczny business. Ano, bardzo prosto. W normalnym systemie każdy prywaciarz naprzód uruchamia jakiś business wkładając weń kapitał.

Tym kapitałem mogą być jego własne pieniądze lub dobra materialne, a nawet niematerialne. Albo, pożyczone, użyczone, wynajęte, itp. Ale na pewno nie nazwiesz kapitalistą kogoś kto będzie jęczeć i żądać aby państwo (czyli naród) zorganizowało mu warsztat pracy, aby telewizja NA KOSZT ABONAMENCIARZY transmitowała jego poczynania, albo aby frajerzy zwani wolontariuszami pracowali na kapitalistę za darmo.

Co by nie było, kapitalista sam zaciąga zobowiązania i sam za nie odpowiada. A każdy business polega na wkładaniu i wyjmowaniu kapitału. Przy czym celem kapitalisty jest to aby wyjąć więcej niż się włożyło. Oczywiście niektórzy kapitaliści wychodzą na zero, albo ponoszą straty.

Teraz zobacz jak działa prezes. Prezes uruchamia swój business na jeden dzień w roku. Przez ten jeden dzień ciężko haruje krzycząc – SIEMA, RÓBTA CO CHCETA.   Za ten jeden dzień pracy prezes Owsiak inkasuje kilka milionów peelenów.  Przy czym prezes żąda aby państwo, za państwowe pieniądze czyli NASZE WSPÓLNE, zorganizowało tę całą szopkę zwaną WOŚP.

Aby zamknąć usta tym co widzą na czym polega to ruchanie, prezes angażuje frajerów, którzy biegają z puszkami i polują na frajerów dających kasę na tę szopkę. Oczywiście to wszystko też musi zostać zorganizowane za państwowe pieniądze.

Teraz co się dzieje dalej. Frajerzy-wolontariusze polujący na bezbronnych frajerów na ulicach zbierają jakieś tam datki dla prezesa. Średnio jest tego trzy razy mniej niż wynosi państwowa dotacja na organizację tej szopki.

Oczywiście w statucie fundacji jest napisane, że prezes inkasuje 10 procent z tych datków na fundację czyli po to aby zapewnić sobie dostatnie życie. Reszta idzie na jakieś szemrane interesy typu zakup jakichś tam sprzętów dla służby zdrowia.

Bilans tego jest mniej więcej taki. Z każdego miliona wydanego przez państwo (czyli przez Ciebie też) około 30,000 pln inkasuje prezes aby mieć klawe życie. Około 300,000 pln jest wydawane na sprzęt – oczywiście jest to kwota ogólna, którą należy pomniejszyć o tzw. koszty operacyjne.

Tak więc, przekręt jest tutaj jawny. Bilans jest taki, że polski podatnik musi z własnej kieszeni utrzymać zarówno prezesa jak i wszystkie osoby związane z tą szopką.

Czyli mówiąc inaczej – sprzęt dla szpitali finansują podatnicy, przy czym ten sprzęt wychodzi około trzy razy drożej niż gdyby państwo zakupiło ten sprzęt bez żadnej szopki typu WOŚP.

Jeżeli Ty nadal nie rozumiesz na czym polega ten przekręt, to znaczy, że nie nadajesz się na kapitalistę. Mimo wszystko jest jeden plus tej całej szopki. Gdyby nie ta szopka, to prezes musiałby się przyjąć gdzieś do pracy, albo by zasilił szeregi bezrobotnych. A tak, prezes to ma klawe życie, a przy tym cały naród jest przez niego ruchany. I naród kwiczy z radości.

Pozdrowienia dla kapitalistów,

ROMAN WŁOS

(kandydat na prezydenta RP 2015,

dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

www.romanwlos.cba.pl

https://romanwlos.wordpress.com

tel. +48 662 620 163

p.s. W roku 2010 prezes chciał także ruchać pod pretekstem pomocy dla powodzian. Niestety, telewizja odmówiła BEZPŁATNEJ transmisji. A bez telewizji prezes nic nie zdziała.

Na dodatek ta paskudna telewizja podliczyła, że przez ostatnie kilka lat wydała na prezesa ponad 22 miliony peelenów. No to prezes zaczął podżegać do niepłacenia abonamentu RTV.

p.p.s. Z ostatniej chwili. Chodzą słuchy, że władze Krakowa nie mają 300,000 pln na zorganizowanie tej szopki w Krakowie. Czyżby Kraków przejrzał na oczy??? A może takie sknery, albo naprawdę tacy biedni???

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Zobacz Jak Dobrze Rucha Prezes Owsiak !!!

 1. Anonim pisze:

  Dobra człowiek. Jedno pytanie. Skąd Ty masz te info? Z palca? Z dupy?

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ANONIM,

   Nie wiem co rozumiesz przez INFO. Jeżeli jest to skrót od amerykańskiego słowa INFORMATION, to powinno być to INFO. a nie TE INFO.

   Każde rzetelne źródło infa jest dobre, czy to będzie palec, czy dupa – wszystko jedno.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 2. Anonim pisze:

  http://www.wospd.com nowi kapitalisci

 3. Anonim pisze:

  to jest super :)) w końcu się budzą nowi kapitaliści

 4. Spock pisze:

  „To ze statystyk z zeszłych lat. Wolontariusze zbierali średnio 30 procent kwoty, którą urzędy gmin wykładały z pieniędzy podatników. Oczywiście o ile te owsiakowe dane nie są zawyżone. Prezes bierze 10 procent od kwoty zebranej przez wolontariuszy. ”

  hmm ciekawa teza ale na razie grubymi nićmi szyta. gdzie są te koszty poniesione przez gminy? wymień je!

  I wymień tez koszty poniesione przez TV. Jedynym wskaźnikiem jakim posługuje się TV jest oglądalność to teraz napisz mi jakie są koszty jeśli puszczasz jakiś materiał stronniczy czy nie, który ma oglądalność? , nawet jakby nie miał to w dalszym ciągu nie widzę dodatkowych kosztów poniesionych przez TV.

  • Anonim pisze:

   SPOCK,

   Nic nie poradzę na to, że Ty jesteś ślepy, więc nie widzisz kosztów. Oczywiście wiadomo, że w TV ludzie pracują ZA DARMO. Sprzęt telewizyjny jest DARMOWY. Samochody TV jeżdżą na DARMOWĄ wodę. Abonament TV jest DARMOWY. Sprzątanie Owsiakowych pobojowisk jest BEZPŁATNE – gminy działają charytatywnie.

   Np. miasto Mysłowice do dzisiaj jest bankrutem po tym jak zorganizowało Owsiakową szopkę pod hasłem LICYTACJA OWSIAKOWEGO, WIKLINOWEGO MISIA, w roku – bodajże 2005. Do dziś są tam ZDEWASTOWANE ulice, miasto popadło w ruinę. Ale ważne, że prezes Owsiak żyje w dostatku z pieniędzy ZRABOWANYCH chorym dzieciom oraz frajerom-podatnikom.

   Trzeba być kompletnym idiotą aby nie widzieć jak Owsiak kradnie na potęgę.

   A jak chodzi o te 10 procent, to faktycznie pomyłka. Owsiak bierze 1,010 procent, bo frajerzy kwiczą z zachwytu, że są dojeni przez tego komunistę.

   Dotarło do Twojej łepetyny???

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   • Spock pisze:

    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie… pytanie brzmiało jakie DODATKOWE koszty ponosi TV?. to co wymieniłeś to koszty działalności tv, a nie obsługi Owsiaka. i Dodaje jeszcze raz że program ma oglądalność.

    Do tych Mysłowic daj źródło. Bo na razie nie widzę związku między licytacją, a dewastacją ulic w mieście

 5. zcaalock pisze:

  Roman!!!!

  Ty mi powiedz gdzieś ty wyczytał te 10% w statucie??
  uwaga link do satutu WOŚP: http://s.wosp.org.pl/Files/statut_fundacji_wosppdf.pdf

  ja tam tylko widzę tyle, że na koncie funcacji musi być minimum 10 mil peelenów, zgodnie z art. 36 reszta może iść „na prowadzenie działalnosci
  gospodarczej, w miare potrzeby” czyli laseczki i inne dupeczki

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ZCAALOCK,

   Z tymi 10 procentami to gdzieś to widziałem, ale to było dawno, więc nie pamiętam – może w internecie, może w innych publikatorach. Możliwe, że ktoś coś źle podał; możlwe, że statut uległ zmianie. Jeżeli te 10 procent nie obowiązuje, to znaczy, że wpadłem w pułapkę, przed którą przestrzegam innych czyli pułapkę polegającą na poleganiu na informacjach podawanych przez tych kretynów dziennikarzy.

   A jeżeli, tak jak Ty mówisz, te 10 procent nie obowiązuje, to znaczy, że cała ta WOŚP to może być znacznie większy przekręt niż Ja sądzę. Ale co by nie było, WOŚP to ekonomiczny nonsens oraz wielkie ruchanie Polaków.

   Każdy jest ruchany – obojętnie czy o tym wie, czy nie wie; obojętnie czy chce, czy nie chce.

   Pozdrowienia dla ruchanych,
   ROMAN WŁOS

   • Lukas pisze:

    Oj Roman… Ciebie to chyba ktoś rucha za mocno 🙂

    • ROMAN WŁOS pisze:

     LUKAS,

     To jest właśnie tragedia ludzkiego gatunku, że ten gatunek jest ruchany wewnątrzgatunkowo. Ruchane osobniki, nie dość, że nie zdają sobie sprawy z tego, że są ruchane, to jeszcze wyją z zachwytu, że ktoś ich rucha. To taki syndrom Amwayu.

     Widzę, że nie pojmujesz podstaw ekonomii. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jest największy przekręt, to jest oszustwo na skalę globalną, to jest ekonomiczny absurd. Cały naród jest ruchany, bo oszust Owsiak musi zarobić na dostatnie życie poprzez okradanie chorych dzieci.

     Co najgorsze, nikt temu narodowi nie ma prawa powiedzieć, że jest ruchany, bo wiadomo, że ktoś taki to łotr, jeżeli śmie krytykować tego oszusta „anioła-Owsiaka”.

     Jeżeli nadal nie widzisz tutaj absurdu, to nic na to nie poradzę. Od zawsze tak było, że cwaniacy ruchają frajerów. Jednak jest pewna różnica między byciem ruchanym na własne życzenie, a byciem zmuszanym do bycia ruchanym.

     W tym kontekście, Owsiak to po prostu pospolity gwałciciel. Gdyby naprawdę chciał działać dla dobra dzieci, to jest na to prosty sposób – niech się przyjmie gdzieś do roboty, a zarobione pieniądze przekazuje na rzecz dzieci. Ale tak po cichu, bez rozgłosu, bez telewizji.

     Ja właśnie w ten sposób wspomagam lumpów i innych uczciwych ludzi. Daję lumpom na piwo, ale wcale nie żądam aby urzędy miast wykładały na Mnie pieniądze podatników organizując Mi jakieś występy, wożąc Mnie samolotami na koszt frajerów-podatników, itp.

     Jeszcze wracając do tego oszusta Owsiaka, podam Ci taką analogię. Wyobraź sobie, że zostałeś napadnięty przez rabusia. Ten rabuś ukradł Ci kasę, ale część z tej ukradzionej kasy przekazał Twoim dzieciom. Oczywiście publikatory przedstawiły tego rabusia jak super-anioła, który pomaga Twoim dzieciom chociaż on, okradając Ciebie, okradł także Twoje dzieci.

     Owsiak robi dokładnie to samo – OKRADA CAŁY NARÓD, OKRADA TAKŻE CHORE DZIECI.

     Wiesz teraz dlaczego w Polsce brakuje m.in. pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Owsiak okrada chore dzieci już dwudziesty rok z rzędu.

     Jeżeli nadal nie pojmujesz na czym polega to oszustwo, to módl się o zdrowie.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Oczywiście, wina leży gdzieś głębiej. Winny jest cały naród polski, a dokładniej głupota tego narodu. Naród daje przyzwolenie na to aby organy państwa i organy samorządu terytorialnego przekazywały pieniądze podatników na organizację tego wielkiego oszustwa.

     Wystarczy przyjąć zasadę – PRYWATNE PRZEDSIĘWZIĘCIA, TYLKO ZA PRYWATNE PIENIĄDZE. Bo obecnie sytuacja jest taka, że organy państwa są podstawą tego gwałtu na polskim narodzie. W tej sytuacji, można przyjąć, że naród jest ruchany przez państwo, a „anioł-Owsiak” tylko podpiął się do rzeki pieniędzy rabowanych ludziom.

     p.p.s. Jako ciekawostkę, powiem Ci, że Ja także pomagam, nie tylko dzieciom, ale wszystkim ludziom, pod względem zdrowotnym. Sadzę u siebie przed blokiem iglaste drzewa, które nabywam za Moje zarobione lub pozyskane pieniądze PRYWATNE. To tak jako ciekawostka. Ja wcale nie chcę aby ktoś organizował Mi jakiś cyrk typu WOŚP. Wtedy faktyczny koszt posadzenia jednego drzewa byłby wyższy niż koszt hektara lasu.

 6. advac12 pisze:

  Roman,

  a masz jakieś dojście do tych statystyk, link, coś tam? Cholernie mnie to wszystko zaciekawiło i chciałbym bliżej się temu przyjrzeć.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ADVAC12,

   Nie mam dojść. Tak się składa, że jestem człowiekiem dociekliwym, a do tego indywidualistą, więc nie ulegam stadnym histeriom. Co więcej, widzę to czego nie widzą inni, zwłaszcza gdy są zahipnotyzowani poczynaniami stada.

   O tym, że WOŚP to ekonomiczny nonsens wiedzialem już przy pierwszej edycji na początku lat dziewięćdziesiątych. Uświadamiałem wtedy wiele osób, ale one i tak były zachwycone „dobrocią” Owsiaka. Nikt nie widzial tego, że naród jest ruchany, a Owsiak zapewnil sobie godne życie dzięki ludzkiej głupocie.

   Wiedz, że na Mnie nie działają żadne wyciskacze łez typu chore dzieci, co wcale nie znaczy, że przechodzę obojętnie wobec cierpienia czy krzywdy ludzkiej. Rzecz w tym, że Ja nie potrzebuję żadnych pośredników dla Mojej dobroczynności. Dlatego najchętniej daję niewielką kasę lumpom pod sklepem. Wiem, że oni kupią za to piwo lub flaszkę, będą szczęśliwi i nakręcą koniunkturę w gospodarce.

   Jak chodzi o Moje wyliczenia, to są to raczej oszacowania. Wiedz, że w naukach ścisłych – np. fizyce czy astronomii – oszacowania to bardzo przydatne metody badawcze. Nie chodzi o to by dokładnie coś wyliczyć, ale by oszacować np. tzw. rząd wielkości.

   Gdy Cię interesują dokładniejsze liczby, to trochę informacji znajdziesz na stronie internetowej WOŚP. Ponadto Konstytucja RP oraz tzw. ustawa o dostępie do informacji publicznej upoważnia Cię do tego abyś uzyskał z urzędów miast i gmin informacje o tym ile te urzędy przeznaczyły pieniądzy na organizację Owsiakowych szopek. Przy czym, nie będą tam pewnie uzględnione takie rzeczy jak BEZPŁATNE udostępnienie sal w szkołach, domach kultury, BEZPŁATNY prąd, BEZPŁATNE zabezpieczenie przez służby komunalne, zamiatanie pobojowiska, itp.

   Co by nie było, cała ta szopka to ekonomiczny nonsens. Efekt jest taki, że ten sprzęt dla szpitali jest kilkakrotnie droższy niż gdyby państwo zakupiło go bez żadnych szopek i marnotrawienia pieniędzy podatników. Bilans musi wyjść na zero. Nie ma innego wyjścia.
   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ADVAC12,

   Jako uzupełnienie, powiem Ci, że Ja nie potępiam takich akcji, ale warunkiem jest to aby była to PRYWATNA INICJATYWA, a nie dojenie państwowej kasy. Takie sposoby pozyskiwania kasy są wynalazkiem AMERYKAŃSKIM liczącym już ponad 100 lat. Jednak powinno to działać tak, że jakiś prywaciarz sponsoruje jakiś festyn, gdzie naród robi zrzutkę na jakiś cel. Z tej zrzutki są pokrywane wszystkie koszty, a to co zostanie to zostaje na ten cel.

   Gdyby tak chciał działać prezes Owsiak, to po pierwsze nie byłoby mowy o tym aby państwo fundowało Mu „warsztat” pracy. Po drugie nie byłoby mowy o jakiś kwotach dla samego Owsiaka. Wtedy okazałoby się, że po pierwszej edycji WOŚP Owsiak musiałby się przyjąć do jakiejś roboty aby spłacać długi, które spowodował tą szopką, a na chore dzieci nie byłoby ani grosza.

   Jednak stado ludzkie ma to do siebie, że niczego nie rozumie. Stado wyło z zachwytu gdy Hitler i Stalin doszli do władzy, stado wyło z zachwytu gdy Watykan palił ludzi na stosach, stado wyło z zachwytu gdy komuniści przejmowali władzę, stado wyje z zachwytu nad każdym idiotyzmem, który wymyśli jakiś oszust bądż nawiedzony.

   Wiedz, że do prawdy dochodzą nieliczne jednostki, ale najczęściej stado jest w stanie je zakrzyczeć.

   Jeszcze raz pozdrawiam,
   ROMAN WŁOS

   • advac12 pisze:

    Romanie,

    dziękuję za obszerną odpowiedź. O Owsiakowych przekrętach opowiadał mi już dziadek w dzieciństwie, bardzo oświecony człowiek, więc temat ruchania Polaczków przez WOŚP jest mi zrozumiały. Pytałem o źródło, bo być może jest to gdzieś konkretnie skalkulowane, ułatwiłoby mi to proces uświadamiania najbliższego otoczenia.

    z poważaniem ze Śląska, a
    advac

 7. advac12 pisze:

  Roman,

  skąd ten bilans liczbowy?

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ADVAC12,

   To ze statystyk z zeszłych lat. Wolontariusze zbierali średnio 30 procent kwoty, którą urzędy gmin wykładały z pieniędzy podatników. Oczywiście o ile te owsiakowe dane nie są zawyżone. Prezes bierze 10 procent od kwoty zebranej przez wolontariuszy.

   Prawdę mówiąc ten bilans jest bardziej niekorzystny, bo do tego trzeba doliczyć kwoty wykładane z pieniędzy podatników przez telewizję, koszt pracy policji, ochroniarzy, straży pożarnej i innych służb komunalnych, które pracują na tę szopkę za pieniądze podatników.

   Tak więc każdy z nas jest ruchany, ale wielu o tym nie wie. Z drugiej strony kilka milionów pln dla prezesa za jeden dzień pracy to wcale nie jest tak dużo. Ile się prezes musi nakrzyczeć – SIEMA, RÓBTA CO CHCETA.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   • Lukas pisze:

    Roman, co ty za rzeczy wypisujesz?? „Wolontariusze zbierali średnio 30 procent kwoty, którą urzędy gmin wykładały z pieniędzy podatników.” – tego zdanie nie moge pojąć, wykłądały na co?? Na organizacje tej imprezy??
    Czy masz aż tak duża wyobraźnie, żeby to wszystko pojąć i ogarnąć? Bo skoro piszesz że składki owsiaka mogą być zawyżone – to ja tego nie łapie, twierdzi że zebrał 40 mln, ale tak na prawde zebrał 20mln? A sprzęt za co kupił?? A wiesz ze każda taka fundacja musi skłądac sprawozdanie przed sądem ze swojej działalności?? (no może poza Rydzykiem, bo jego to nie obowiązuje). To ze koszty ponosi TV i Policja itp, to norma.. a dlaczego? Bo od tego są. Jak jest strajk, manifestacja, mecz – policja zawsze zapewnia ochrone i są koszta. A mało to razy TV organizuje jakies durne koncerty po miastach i wsiach? Przecież to też są koszty. A jak ktoś tu pisał: Orkiestra ma ogladalność więc i reklamy sie sprzedaja, wiec nie sądze ze podatnik dopłaca coś to TVP w tym przypadku.
    Zaprzeczasz sam sobie: „Dlatego najchętniej daję niewielką kasę lumpom pod sklepem. Wiem, że oni kupią za to piwo lub flaszkę, będą szczęśliwi i nakręcą koniunkturę w gospodarce.” Czyli innymi słowy dajesz sie ruchać lumpom i koncernom.browarom .. taki morał z tej Twojej wypowiedzi.. i TYLE.

    • ROMAN WŁOS pisze:

     LUKAS,

     Te 30 procent wynika z Mojego oszacowania na podstawie danych – wstyd się przyznać – z publikatorów. Jak podawały publikatory, kwota na Owsiakowe oszustwo pochodząca z urzędów gmin, czyli pieniądze zrabowane podatnikom, była z grubsza biorąc 3-krotnie wyższa niż zebrane kwoty, według danych z publikatorów.

     Pamiętaj też, że w Polsce jak i w świecie, słowa – oficjalny oraz faktyczny – są swoimi zaprzeczeniami. Ktoś może kogoś zapytać – z czego się utrzymujesz??? Ten ktoś odpowiada – oficjalnie, to jestem zatrudniony w firmie Fantastic, czyli wiadomo, że faktycznie ten ktoś handluje marychą, kradnie samochody, itp.

     Jak chodzi o lumpów, to wiedz, że to są jedyni uczciwi ludzie w tym kraju, a może i na tym świecie. Lumpy wcale Mnie nie zmuszają abym im dawał kasę. A na Owsiaka muszę dawać kasę, bo nie mam możliwości się sprzeciwić temu aby państwo łożyło Moją kasę na to oszustwo i ekonomiczny absurd o nazwie WOŚP.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

  • Ktoś z tego świata pisze:

   Zainteresowanym polecam adres: http://kontrowersje.net/4_lutego_sko_czy_si_jerzy_owsiak_proces_wygrany_i_jest_wyrok
   oraz inne szczegółowe informacje z tego bloga. W razie niedosytu, proponuję wpisać do wyszukiwarki hasło „matka kurka” i „matka kurka youtube” – są relacje na żywo z sali sądowej podczas przebiegu sprawy sądowej Owsiak vs. Matka kurka.

   Życzę dobrej lektury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s