STOP !!! Kontrola Drogowa !!!


*********************************************************************************

UWAGA !!!  Ten blog bierze udział w konkursie na Blog Roku 2012.  Już teraz głosuj na ten blog wysyłając SMS o treści K00109 na numer 7122.  Treść SMS musi być taka jak podana wyżej – jeden ciąg znaków bez spacji, kropek, przecinków, itp.  Tzn. duża litera K oraz bezpośrednio po niej liczba 00109  –  czyli K00109

*********************************************************************************

Jeżeli poruszasz się po drogach publicznych w Polsce, to zapewne znasz taką scenkę. Przy drodze stoją chłopacy w pedalskich mundurkach i jeden z nich macha Ci czerwoną pałeczką, w nocy świecącą, nakazując Ci zatrzymanie. Na ogół ci chłopacy każą Ci się zatrzymać w takim miejscu aby Twój pojazd stwarzał jak największe zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Ja kiedyś widziałem na własne oczy jak policjanci doprowadzili do zderzenia pięciu samochodów – postanowili zrobić kontrolę drogową takiemu jednemu. Ten jeden się zatrzymał, a cztery inne auta wjechały w niego po kolei.

Co dalej robią chłopacy kiedy już Cię zatrzymali??? Ano po prostu gwałcą Konstytucję RP oraz inne prawa. Jeżeli zapytałbyś tych chłopaków dlaczego kazali Ci się zatrzymać, to mógłbyś usłyszeć taki tekst – RUTYNOWA kontrola drogowa.

Założę się, że nie widzisz w tym nic zdrożnego ani bezprawnego. Po prostu masz wpojony sowiecko-carski komunizm. Gdyby było inaczej, to w Tobie coś by się buntowało przeciwko takiemu gwałceniu prawa przez policję.

Zapytaj Amerykanina o coś takiego jak kontrola drogowa, to ten Amerykanin zrobi wielkie oczy, bo nie zna w ogóle takiego pojęcia. W U.S.A. policjant ani nikt inny nie ma prawa zatrzymać kogokolwiek, ot tak dla sprawdzenia czegokolwiek.

W cywilizowanych krajach istnieje coś takiego jak DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI, co jest zapisane w samych konstytucjach cywilizowanych krajów. Wiedz, że w polskiej konstytucji jest podobnie. Ponadto, w polskim prawie nie istnieje pojęcie takie jak RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA.

Jeżeli chcesz przestać być sowiecko-carskim komuchem, to powiem Ci jak masz postępować w takich sytuacjach kiedy zostaniesz BEZPRAWNIE zatrzymany w myśl zasady – MAMY JUŻ CZŁOWIEKA, TERAZ ZNAJDZIEMY NA NIEGO PARAGRAF.

Otóż po pierwsze, wiedz, że policjant NIE MA PRAWA zatrzymać Cię ot tak sobie dla sprawdzenia dokumentów. Nie może Cię nawet legitymować bez podania przyczyny. Co więcej, musi Ci podać PODSTAWĘ PRAWNĄ. A poza tym, musi podać swoje imię i nazwisko oraz stopień służbowy.

Kiedyś pewien policjant mówił Mi, że także powinien podać z której pochodzi jednostki, ale Ja nic takiego w ustawach nie doczytałem.

Zakładam, że wszedłeś na Mój blog dlatego, że cenisz wolność. Więc pamiętaj – nigdy nie pozwól się legitymować lub kontrolować komukolwiek – nie tylko policjantowi – bez wyraźnego powodu. Bo to jest jawne pogwałcenie Konstytucji RP oraz domniemania niewinności.

W praktyce ma to wyglądać tak. Zatrzymujesz się, słyszysz najczęściej jakiś chamski tekst. Nic się nie odzywaj – czekaj. Kiedy usłyszysz, że RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA, to zapytaj – kto ją przeprowadza, z jakiego powodu i na jakiej podstawie prawnej. Zapytaj też co to takiego RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA – może to gdzieś jest w chińskim kodeksie drogowym – w polskim prawie nie ma takiego pojęcia.

Jeżeli w odpowiedzi usłyszysz, że POLICJA, to poproś o imię, nazwisko i stopień służbowy. No i nalegaj aby chłopacy podali Ci powód kontroli oraz podstawę prawną.

Zaopatrz się także w numery telefonów – do dyżurnego Twojej komendy policji, do dyżurnego komendy głównej, a także do dyżurnych wojewódzkich na trasach, którymi często jeździsz.

Oczywiście nie okazuj jakichkolwiek dokumentów dopóki nie dowiesz się rzeczy, o których Ci tutaj napisałem. Ponadto ZAWSZE żądaj PISEMNEGO protokołu z przeprowadzonej kontroli.

W razie wątpliwości, nie wahaj się zatelefonować do dyżurnego i poinformować go o BEZPRAWNYCH działaniach jego podwładnych.

Ja od lat walczę z tym komunistyczno-carskim procederem jakim jest nękanie ludzi kontrolami wszelakimi, nie tylko drogowymi. Smutne jest to, że większość ludzi, tak młodych jak i starych, nie widzi nic nagannego w tym, że ludzi nęka się w taki sposób. A to jest najlepszy dowód na to, że większość Polaków to zagorzałe komuchy.

Do niedawna w polskim kodeksie drogowym był zapis mówiący, że kierowca ma dbać o estetyczny wygląd pojazdu. Przy czym nie było żadnej informacji co to jest estetyczny wygląd pojazdu.

Ten zapis to także spadek po carskiej Rosji. Tam istniał taki carski ukaz mówiący o tym, że woźnica może zostać ukarany za to, że ma brudnego konia.

Dlatego życzę Ci owocnej walki z aparatem ucisku.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

(kandydat na prezydenta RP 2015,

dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „STOP !!! Kontrola Drogowa !!!

 1. pant3k pisze:

  ROMAN WŁOS,
  twoja krew(można włączyć polskie napisy):

 2. pant3k pisze:

  Stowarzyszenie „Prawo na drodze” złożyło 9 czerwca 2014 pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich:
  http://prawonadrodze.org.pl/sprawa-rutynowych-badan-trzezwosci-trafi-do-rzecznika/

 3. pant3k pisze:

  Tutaj o kontroli drogowej + o „kontroli” pieszych:
  http://tustolica.pl/rutynowa-kontrola-drogowa-bezprawna_11970
  Tutaj dłuższy post o „rutynowej kontroli stanu trzeźwości:
  http://prawonadrodze.org.pl/rutynowe-kontrole-stanu-trzezwosci-kierowcow-sa-bezprawne/

 4. pant3k pisze:

  ROMAN WŁOS,
  „Rozdział 1
  Uprawnienia Policji i innych organów
  Art. 129.
  1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ru-chem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.
  2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:
  1) legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu;
  2) sprawdzania dokumentów wymaganych w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem, zezwolenia, o którym mowa w art. 106 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, a także dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowodu opłacenia składki za to ubezpieczenie;
  2a) żądania okazania dokumentu potwierdzającego prawo do używania pojazdu, o którym mowa w art. 71 ust. 5, jeżeli pojazd ten nie jest zarejestrowany na nazwisko osoby nim kierującej;
  2b) sprawdzania zezwolenia, o którym mowa w art. 64 ust. 1 pkt 1, lub wypisu z tego zezwolenia;


  http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20120001137&type=3

  Szczegóły reguluje:
  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego.
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20081320841

  • binart pisze:

   „Czuwanie bad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach” – jeśli nie złamano zasad ruchu drogowego to ten pkt. nie uprawnia do zatrzymania, to nie policjant decyduje/stanowi co jest bezpieczne a co nie, tylko przepisy. Idąc dalej działanie w postaci zatrzymania bez podania podstawy prawnej łamie art. 41 konstytucji

   • pant3k pisze:

    binart,
    A gdzie ja napisałem, że uprawnia???
    W tym rozporządzeniu, które podlinkowałem jest napisane, że policjant podaje przyczynę zatrzymania.
    Też z linku z mojego komentarza wyżej też wynika, że rutynowa kontrola jest bezprawna.

 5. pant3k pisze:

  sawardega robi „rutynową kontrole” policji:

  • ROMAN WŁOS pisze:

   PANTEK,
   Dziękuję Ci za zamieszczenie komentarza. Bardzo pocieszającą rzeczą jest to, że istnieje chociaż jeden pacjent, który walczy z bezprawiem.
   Jednak kolega Wardęga mógłby się nieco douczyć kodeksu drogowego. Otóż, aby pojazd mógł korzystać z przywilejów w ruchu drogowym, to musi mieć następujące rzeczy

   – podczas jazdy musi mieć włączone sygnały świetlne (niebieskie, a w przypadku jazdy w kolumnie także czerwone błyskowe) oraz sygnał dźwiękowy i światła mijania lub drogowe
   – na postoju nie jest konieczne używanie sygnału dźwiękowego.

   Tak więc, samo włączenie sygnałów świetlnych nie upoważnia do korzystania z przywilejów w ruchu.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 6. Anonim pisze:

  Jezu chlopie! Opamietaj sie! Namawianie do anarchii nazywasz „sposobem na Polske” .? Znam ja takich, dorwa sie do parlamentarnego koryta a potem z luboscia beda kozystac z immunitetu jezdzac po pijaku! A poza tym nie masz racji! Opierajac sie na wyssanych z palca teoriach podwazasz lad i pirzadek! Policjant nie po to stoi przy rodze by marnowac czas swoj i kontrolowanych, ale miedzi innymi po to by wylapac pijanych kierowcow ! Zawsze z
  Sie znajdzie jakis policjant nadgorliwy, ale znakomita wiekszosc wykonuje wlasciwa robote, dzieki czemu mozesz chlopiebezpiecznid zasiasc za komputerem i pisac te glupoty!

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ANONIMIE,
   Widzę, że sowiecki komunizm odcisnął trwałe piętno na Twoim umyśle. Ja proponuję Tobie pójść dalej tą drogą – wprowadzić policyjne kontrole w domach i mieszkaniach pacjentów.

   Wiesz jakie wtedy będzie bezpieczeństwo, porządek i ład??? Dajmy na to, wpada o szóstej rano patrol do mieszkania. Przeszukuje szafy, kufry, walizy. Sprawdza rachunki lub paragony na odzież, meble, sprzęty domowe. Sprawdza czy pacjenci są zameldowani w danym miejscu.

   Ilu wtedy wyłapanoby przestępców. Dopiero wtedy mógłbyś bezpiecznie zasiąść za komputerem.

   POzdrowienia dla miłośników zamordyzmu,
   ROMAN WŁOS

 7. Łukasz pisze:

  Zgadzam się w 100%, ale sąd i tak Cię wtedy skarze np. za nie podanie danych osobowych, utrudnianie itp. Jak nie zapłacisz, to zamienią na karę aresztu. Krótka piłka u nas jest.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ŁUKASZU,

   Obywatelskie egzekwowanie przestrzegania prawa przez policjanta to nie jest utrudnianie. Powiem więcej, nawet powinieneś podjąć działania zmierzające do tego aby zapobiec przestępstwom popełnianym przez policjantów w szczególności. Rozwiąż Mi taki problem – załóżmy, że zatrzymuje Cię kompletnie pijany policjant – co wtedy zrobisz??? Nie będziesz Mu utrudniać czynności??? Ja takiemu daję kulę w łeb.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 8. Anonim pisze:

  Panie Romanie, jakkolwiek wywód o Policji dobry jednak posiada słabe punkty:
  1.Policja może zatrzymać nas w trakcie jazdy pojazdem w celu sprawdzenia czy posiadamy dokument uprawniający do prowadzenia takiego pojazdu.
  2. Policja może zatrzymać nas do sprawdzenia posiadania ważnego ubezpieczenia i posiadania ważnego przeglądu pojazdu którym się poruszamy.
  Tylko te dwie przesłanki już mogą tłumaczyć prawidłowość zatrzymania do kontroli naszych dokumentów.

  Oczywiście zgadzam się, że z pewnością nie będzie podstawą zatrzymania do kontroli RUTYNOWA KONTROLA. 🙂

  Pozdrawiam

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ANONIMIE,

   To jest właśnie typowy komunizm. Ani w prawie, ani w logice nie istnieje coś takiego jak zatrzymanie dla sprawdzenia czegokolwiek. Musi istnieć UZASADNIONE PODEJRZENIE popełnienia CZYNU ZABRONIONEGO ZAGROŻONEGO KARĄ. Nawet sam czyn zabroniony nie jest podstawą do zatrzymania, jeżeli nie jest karalny.

   Widzę, że lata komunizmu oraz komunistyczny rząd Tuska zrobiły swoje. To jest właśnie przykra rzecz, że młodzi ludzie mają wpojone, iż (nie tylko) policja może wszystko.

   Ja pisząc o chłopakach w pedalskich mundurkach miałem na myśli całokształt, a nie tylko policję. Bo wiedz, że zatrzymać Cię mogą wszelkie służby noszące pedalskie mundurki (kto im to projektuje???) tzn. – policja, straż miejska, służba celna, straż graniczna, straż leśna, straż rybacka, straż ochrony kolei, żandarmeria wojskowa, CBA, ABW, ITD, BOR. Może jeszcze jakieś służby się znajdą.

   Istna paranoja. A ludzie jak baranki nic, a nic się nie buntują, że są gwałceni za ich własne pieniądze.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 9. ziggy pisze:

  Panie Romanie, to chyba nie wypada, żeby kandydat na polskiego prezydenta ozdabiał swoją stronę internetową symbolami władzy amerykańskiej? Tak nawiasem, to bardzo interesujące wpisy pan tu umieszcza. Właśnie zacząłem je czytać. Pozdrawiam.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ZYGGUŚ,

   Te niby-amerykańskie symbole tak naprawdę są symbolami międzynarodowymi. Amerykę zbudowali imigranci – ludzie z całego świata. Typowo amerykańskie symbole to indiańskie totemy, fajki pokoju, itp.

   To nic złego, że przyszły polski prezydent jest międzynarodowy. Może Polska wyrwie się wreszcie z tego zaścianka.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 10. „Zapytaj Amerykanina o coś takiego jak kontrola drogowa, to ten Amerykanin zrobi wielkie oczy, bo nie zna w ogóle takiego pojęcia. W U.S.A. policjant ani nikt inny nie ma prawa zatrzymać kogokolwiek, ot tak dla sprawdzenia czegokolwiek.

  W cywilizowanych krajach istnieje coś takiego jak DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI, co jest zapisane w samych konstytucjach cywilizowanych krajów. Wiedz, że w polskiej konstytucji jest podobnie. Ponadto, w polskim prawie nie istnieje pojęcie takie jak RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA.”

  Panie Romanie.
  Panskie zdanie o amerykanskiej policji mija sie prawda.Szczegolnie teraz gdy tzw.rzad zatwierdzil kilka tygodni nowe prawo ,ktore nie tylko policji ale i wojsku daje prawo BEZTERMINOWEGO przetrzymania za kratami obywatela amerykanskiego podejrzanego o”terroryzm”.
  Bez prawa obrony.
  Mieszkajac od wielu lat w Australi moge powiedziec ,ze zatrzymanie „rutynowe’ na drodze to australijski chleb powszedni.
  Znam to z wlasnego dowiadczenia.
  Doceniam szczere checi ale prosze sprawdzac informacje ,ktore pan podaje.
  Uklony
  Jerzy Ulicki-Rek

  • ROMAN WŁOS pisze:

   SZANOWNY JERZY,

   W amerykańskim prawie, tak federalnym jak i stanowym, nie istnieje takie pojęcie jak KONTROLA DROGOWA polegająca na zatrzymywaniu i sprawdzaniu ludzi – ot, tak sobie – celem przypisania im jakiejś winy. Podobnie zresztą jest w polskim prawie.

   Z tego co wiem, w Ameryce zdarzają się procesy o BEZPRAWNE zatrzymanie kierowcy przez policję. Zgodnie w prawem U.S.A. policja może zatrzymać TYLKO tego kto popełnił wykroczenie lub przestępstwo, ewentualnie gdy jest UZASADNIONE podejrzenie, że takie czyny miały miejsce.

   Nie wiem jak wygląda praktyka, ale z relacji znajomych z Ameryki wiem, że nawet gdy ktoś zostaje zatrzymany za przekroczenie prędkości, to policja nie ma prawa badać jego trzeźwości czy doszukiwać się innych pogwałceń prawa. No chyba, że one są oczywiste na pierwszy rzut oka.

   Możliwe, że w wielu stanach praktyka wygląda inaczej. Ale tak czy owak, Amerykanin nie zna takiego pojęcia jak RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA. Polak ma to na co dzień, mimo że polskie prawo jest obecnie w tym względzie takie samo jak amerykańskie.

   Nie wiem jak jest w Australii. Także nie wiem co ma Australia do U.S.A., albo, tym bardziej, do Polski.
   Dziękuję za skomentowanie.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Jeżeli w Australii jest tak jak mówisz, to wracaj jak najszybciej do Polski. Dzięki Mojej działalności w Polsce stale sie polepsza, także pod względem niegwałcenia praw człowieka.

   • „Z tego co wiem, w Ameryce zdarzają się procesy o BEZPRAWNE zatrzymanie kierowcy przez policję. Zgodnie w prawem U.S.A. policja może zatrzymać TYLKO tego kto popełnił wykroczenie lub przestępstwo, ewentualnie gdy jest UZASADNIONE podejrzenie, że takie czyny miały miejsce. Nie wiem jak wygląda praktyka, ale z relacji znajomych z Ameryki wiem, że nawet gdy ktoś zostaje zatrzymany za przekroczenie prędkości, to policja nie ma prawa badać jego trzeźwości czy doszukiwać się innych pogwałceń prawa. ”

    Panie Romanie.Nie wiem skad czerpie pan swoje informacje i nie mam podstaw aby watpic w panskie dobre checi ale bandytzym policji w USA i w Australii nie ustepuje temu w Polsce.
    Pare fimow z mojej strony internetowej http://www.polskawalczaca.com

    ktore pokaza panu amerykanska rzeczywistosc:

    COPS Gone Wild
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu … 5MSdORQI_U
    Mourning Lost Freedom in America
    http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=14916
    NYPD arrest retired Philly police cpt.Raymond Lewis at OWS .
    http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=15190

    THE FACE OF AMERICAN DEMOCRACY
    http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=14624
    Arizona Police Officer Execute Man For Telling Them They Needed A Warrant
    http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=14356
    MUST WATCH:1 Marine vs. 30 Cops at Occupy Times Square
    http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=13829

    I wszystkie filmy tutaj szczegolnie:

    I can’t believe I am watching this in America.

    http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=18&t=13755

    Albo traktujemy sie powaznie albo nie zawracajmy sobie glowy:)

    Ps.PANIE Romanie.
    Nie wim ile ma pan lat ale ja mam prawie 58 i wychowalem sie w tradycjach bez internetowej tzw.kultury.
    „Jerzy” mowia do mnie przyjaciele …:)

    uklony
    Jerzy Ulicki-Rek

    • ROMAN WŁOS pisze:

     SZANOWNY JERZY,

     Ja mam 56 lat, też jestem z wyżu demograficznego. Uważam Cię za przyjaciela. Nie miej Mi za złe, że od razu zacząłem Ci mówić po imieniu. Ale – jak mówią Polacy – „Panowie, to pasą kozy w Londynie”.

     Jestem w trakcie oglądania rekomendowanych filmików.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. W tej Australii, to Wy chodzicie „do góry nogami”. To cud, że nie pospadacie. I jeszcze to Słońce wędrujące od prawej do lewej strony. No i Słońce wskazujące Północ w samo południe. Tam wszystko jest postawione na głowie, więc i gliniarzom odbija szajba.

     • drfranek pisze:

      W Australii mieszkalem 21 lat i nie ma tam rutynowej kontroli drogoweji istnieje RBC
      random breath control losowe badanie oddxechu na zawartosc alkoholu nie sa przy tym kontrolowane dokumenty jezeli jestes pomizej limitu ktory w zaleznosciod stanu wymosi 0,5 0,8 promila . Ja osobisci jezdzilem 3 lata bez prawa jazdy i bylem kotrolowany 12
      razy a ze blem ponizej limitu pojechalem dalej

 11. wlosroman pisze:

  Oj Romuś, ty już w podstawówce durny byłeś. W szkole średniej też Ci się nie poprawiło.
  Może jakieś rozważania na temat najbrudniejszych okien w Katowicach Panie kandydacie na Prezydenta. Czasem dbałość o małości dnia codziennego (okna które obserwuje od lat) daje pogląd na człowieka. Ty bliższy jesteś menelowi. Pozdrawiam,
  Twoje alter ego

  • ROMAN WŁOS pisze:

   FACET,

   Idiotę poznać właśnie po tym, że taki idiota ocenia wartość człowieka na podstawie „małości dnia codziennego”. Tobie z pewnością mamusia już od małego zaczesywała grzywkę z ładnym przedziałkiem i zakładała Ci piękny śliniaczek w kwiaty. Wyrosło z Ciebie to co widać.

   A tak w ogóle, to zmień ksywę, bo Tobie podobni mogą nie zajarzyć, że Ty podajesz Moje nazwisko i imię w Twojej ksywie.

   Pozdrowienia dla Ciebie
   i dla Twojej mamusi,
   ROMAN WŁOS

 12. bolek pisze:

  Panie Romanie, czy mógłby pan jakoś nazwać swoje poglądy? Leszek Miller mówił np, że jest lewicowym konserwatystą.

  • Rama pisze:

   Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym aspektem włosowości.
   Przede wszystkim „ROMAN WŁOS to jedyny godny, bo od zawsze BEZPARTYJNY kandydat na prezydenta RP 2015.”
   I
   „Roman Włos ma swój własny pomysł na Polskę. – Nie interesuje mnie podział na prawicę ani lewicę. To sztuczny podział, który jest utrzymywany tylko w Polsce – mówi kandydat na prezydenta. Z dalszych wypowiedzi wynika, że jest zafascynowany USA i liberalizmem. – Moje hasło wyborcze to „Zarabiaj pieniądze w domu, szybko, pewnie bez ryzyka”. Dlaczego w Polsce tak trudno prowadzić działalność gospodarczą? Bo jest zbyt wiele biurokracji. W USA jeśli prowadzi się biznes w pojedynkę firmy nie trzeba nawet rejestrować. A u nas trzeba płacić ZUS, nawet jeśli się nie zarabia. A z czego mają ludzie płacić jeśli nie mają? – denerwuje się. Generalnie Roman Włos uważa, że ludziom potrzebne są przede wszystkim pieniądze. – Nie walka z bezrobociem, nie ideologie – tylko pieniądze. Obiecuje, że w jego Polsce każdy pieniądze będzie miał. Włos chce zliberalizować gospodarkę, ale to nie wszystko. Inne punkty programu kandydata na prezydenta to „zalesienie miast”, „domek dla każdego”, „poskromienie czynszów”. ”
   http://www.wprost.pl/ar/186141/Roman-Wlos-powalczy-z-Kaczynskim-i-Komorowskim/

  • ROMAN WŁOS pisze:

   SZANOWNY BOLKU,

   Ja się nie zastanawiam jak Moje poglądy mają się nazywać. Jeżeli jednak chcesz, to nazwij je – ROZSĄDNE POGLĄDY. Albo po prostu POGLĄDY NORMALNEGO CZŁOWIEKA.

   Kiedy pijesz dobrą flaszkę, jesz dobry obiad, itp., to też nie ma znaczenia jak te rzeczy nazwiesz. Oczywiście nie chodzi Mi tutaj o nazwy handlowe tych rzeczy.

   A określenia prawica, lewica, socjaldemokracja czy konserwatyzm to nawet nie są nazwy handlowe. Ot zwykłe bambolenie podyktowane modą i trendem.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 13. Mek pisze:

  Roman – gdybyś w swoich punktach programowych przyszłego kandydata na prezydenta ujął punkt „nadmierne i bezpodstawne nękanie kierowców oraz ludzi przez policję” jako Twój priorytet – jestem pewien, że milionowa rzesza kierowców poparłaby taki pomysł. A Ty piszesz coś o samolotach czy lotniach, sadzeniu drzewek itd… to są też sprawy ważne ale dopiero z drugiego lub trzeciego planu.
  Ludzie są raczej zastraszeni płaceniem mandatów wg. zasady „dajcie mi człowieka a paragraf do niego dopasuję”. Przepisy ruchu drogowego są tak kuriozalne, że mandat można otrzymać za „mrugnięcie okiem”. Jest również napisane w KD, że należy jeździć bezpiecznie. Co to oznacza? Że jeden kierowca jedzie bezpiecznie przy prędkości 40km/h a inny 90km/h – zależy to od wielu czynników (umiejętności, stan zdrowia, pogoda, stan pojazdu, rodzaj pojazdu itd….) więc po co te ograniczenia prędkości – jak sądzisz? Policja dając mandaty udowadnia, że oni są niezbędni i jeszcze jest ich jeszcze za mało. A podatnik musi utrzymać to całe towarzystwo i jeszcze od czasu do czasu dostaje od nich mandat.
  Roman – radzę Tobie, żebyś trochę zmodyfikował swój program wyborczy i ogłosił to publicznie. Np. ograniczenie biurokracji, zmianę przepisów w Kodeksie Drogowym, redukcja policji, mniejsze podatki, uproszczenia z zakładaniu i w prowadzeniu własnego interesu itd…. wtedy byłbyś kandydatem OCZEKIWANYM a nie jakimś cudakiem.
  http://tiny.pl/hcf4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s