Podatek Dochodowy – Ile zarabia Kapitalista-Wyzyskiwacz, A Ile Zwykły Pacjent-Wyzyskiwany !!!


Znane Żydowskie porzekadło mówi, że kapitalizm to jest ustrój wyzyskiwaczy, a socjalizm to jest ustrój wyzyskiwanych.  Ale w tym wszystkim nie jest ważne to kto kogo wyzyskuje, ale to ile zarabiają wyzyskiwacze, a ile wyzyskiwani.

I tutaj rodzi się problem.  Fraza „ile zarabia” to to samo co „ile ma dochodu”.  Ale tu jest kolejny problem – dochód wyraża się prostym matematycznym wzorem – dochód równa się CAŁKOWITY przychód minus CAŁKOWITY koszt.
Niestety, z matematycznego punktu widzenia jest to równanie NIEROZWIĄZYWALNE.  Mamy tutaj tylko jedno równanie, ale aż trzy niewiadome.  Aby to zagadnienie rozwiązać, to potrzebne byłyby co najmniej trzy równania.  Matematyka nie kłamie.

Co to jest całkowity przychód???  Otóż są to pieniądze otrzymane OSTATECZNIE ze sprzedaży towarów lub usług.  Mimo pozornej łatwości policzenia, ostateczna wartość przychodu nie jest znana przez długi czas.  Dlatego, przezorni wyróżniają gotówkową część przychodu, którą nazywają UTARGIEM.

Pieniądze, które mają spłynąć po pewnym czasie są niewiadomą i nie są wliczane do utargu.  Chodzi tutaj o wszelką sprzedaż na tzw. termin zapłaty.  Ot chociażby jak w Moim przypadku. Od czasu do czasu, daję panienkom różne towary na termin zapłaty.  Oczywiście większość panienek nigdy nie płaci za te towary.  Ja mam przychód, ale tylko w wyobraźni.

Teraz nieco o kosztach.  Otóż koszty trzeba na ogół ponieść z góry w nadziei, że zwrócą się one z naddatkiem w przyszłości. Ten naddatek to jest właśnie zysk czyli dochód.  Ale w wielu wypadkach poniesione koszty nigdy nie wracają do inwestora.  Zamiast spodziewanego zysku jest strata.

Niezależnie od powyższego, wiele kosztów trzeba ponieść po wielu latach od zakończenia jakiejkolwiek działalności.  W tym jednym równaniu z trzema niewiadomymi występuje jeszcze czwarta niewiadoma, tzn. CZAS.

Komuniści mieli takie ulubione hasło – LEPSZE JUTRO BUDUJEMY DZIŚ.  Oczywiście, większość pacjentów tylko budowała, ale nigdy nie doczekała tego lepszego jutra.  Czyli nigdy nie uzyskiwała dochodu.

Podobnie jest z wszelkimi innymi dochodami.  Dochód da się wyliczyć dopiero po zlikwidowaniu przedsiębiorstwa kapitalisty.  A w przypadku pacjentów wyzyskiwanych przez kapitalistów, dopiero po śmierci takiego pacjenta.

I tutaj jest największa trudność wyliczenia dochodu.  Moja definicja dochodu jest taka – dochodem są pieniądze lub dobra materialne lub  niematerialne, do których nikt nie ma prawa poza danym pacjentem.

W przypadku wyzyskiwanego pacjenta, Jego dochód może być znany dopiero po Jego śmierci.  W przypadku kapitalisty-wyzyskiwacza, dochód może być znany dopiero po zakończeniu działalności, a nierzadko także po śmierci kapitalisty.

Teraz pomyśl o idiotach z Ministerstwa Finansów.  Oni każą płacić zaliczki na podatek dochodowy zarówno kapitalistom-wyzyskiwaczom, jak i pacjentom wyzyskiwanym przez kapitalistów-wyzyskiwaczy.  Nawet, każą płacić kabzę tym, którzy są wyzyskiwani przez państwo.

Widzisz teraz jakim absurdem jest PODATEK DOCHODOWY???  Pacjenci muszą płacić zaliczki tego podatku co miesiąc, ale po ich śmierci może się okazać, że nie dość, że nie uzyskali żadnego dochodu, to nawet ponieśli stratę.  Strata to jest dochód ujemny.  Czy w takim przypadku podatek też jest ujemny???  Tzn.  czy Ministerstwo Finansów oddaje pacjentom wpłacone pieniądze???

Aby podatki sprowadzić do minimum, a dochodowy w ogóle zlikwidować, już dziś wpisz się na listę poparcia jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO kandydata na prezydenta RP 2015 – ROMANA WŁOSA.  Formularz listy poparcia oraz wszelkie informacje poda Ci Twój Przyjaciel Gógiel po wpisaniu hasła – „roman włos”.

Pozdrowienia dla osiągających nieziemskie dochody,

ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2015,
dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

 

 

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Podatek Dochodowy – Ile zarabia Kapitalista-Wyzyskiwacz, A Ile Zwykły Pacjent-Wyzyskiwany !!!

 1. pant3k pisze:

  Odniose się jeszcze do artykułu – zniesienie podaktu dochodowego to dobry pomysł ale trzeba to zrobić przy jednoczesnym (nie wiem jak to określić)poprawieniu przepisów aby reszty podaktów nie dało się omijać lub by było to maksymalnie utrudnione.Druga rzecz to obniżenie składki zus o czym już pan wpominał.Po obniżeniu powinna ona być taka sama również w tzw. „umowach śmieciowych”.Kolejno trzeba zabrać się za czarną stefę – przepisami jak i „ręcznie”. Jeszcze zapomniałem o też ważnej kwesti(zmiejszenia biurokracji) – miałem napisać o tym że jakaś fundacja z tego co pamiętam zrobiła liste najbardziej uciążliwych rzeczy dla przedsiębiorców – możwliwe że to było to : http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/2110-ranking-najwiekszych-barier-w-dzialalnosci-firm-10692/
  I jeszcze ostatnia rzecz – składka powinna być niska ale nie dobrowolna – wtedy ten system nie ma sensu.
  Pozdrawiam

 2. pant3k pisze:

  „Od czasu do czasu, daję panienkom różne towary na termin zapłaty. Oczywiście większość panienek nigdy nie płaci za te towary.”
  Oj panie Romanie ale po panie Romanie to się tego nie spodziewałem – nie można dawać towaru bez zabezpieczenia, można wziąć co pod zastaw, najlepiej dużo więcej wartego niż oddany towar 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s