Czy Podwyżka Płac/Obniżka Podatków Poprawi Byt Człowieka ???


Chociaż lubię dedukować, indukować i tym podobnie, to mimo wszystko jestem empirykiem.  Uważam, że na każde pytanie można uzyskać odpowiedź dopiero wtedy kiedy przeprowadzi się eksperyment bądź inne doświadczenie fizyczne.

Niemniej podedukuję i poindukuję co nieco.  Niemal od zawsze słyszę rozmaite głosy, że zamiast pomagać ubogim wystarczy obniżyć podatki, albo podwyższyć płace.  Pytanie czy to jest prawda???

Na początek opowiem Ci taką anegdotę.  Otóż pewien biedny i bezdomny jegomość, który mieszkał w pudle po telewizorze w Central Parku w Nowym Jorku (Amerykanie mają łeb, że robią takie duże telewizory), modlił się codziennie za siebie i za innych prosząc Boga aby obdarował każdego biedaka milionem dollarów.

Jako, że Bóg też jest empirykiem (patrz – Sodoma I Gomora, Potop, Plagi Egipskie, itp.), więc postanowił dać biedakom naukę praktyczną.  Pewnego ranka, ów jegomość obudził się w swoim pudle i ze zdumieniem stwierdził, że obok niego leży sakiewka, a w niej równo jeden milion dollarów.

Ucieszony tym faktem, poszedł do innego bezdomnego pudlarza aby Mu się pochwalić tym faktem.  Ale ten drugi bezdomny sam się oznajmił, że obudził się wraz z sakiewką z milionem dollarów.  Niebawem dołączyli do nich inni bezdomni, szczęśliwi, bo każdy zyskał sakiewkę z milionem dollarów.

Następnie wszyscy ruszyli gromadą do sklepu aby sobie kupić coś do jedzenia.  Wtedy doznali szoku – bochenek chleba kosztował dwa miliony dollarów.

W ten oto prosty sposób, Bóg nauczył biedaków podstawowych praw tego świata, tzn. – Bez Pracy (dokładniej – Produkcji) Nie Ma Kołacy oraz prawa popytu i podaży.  Inaczej mówiąc – Nie Rabotajesz, Nie Kuszajesz oraz Cena Rośnie Kiedy Rośnie Popyt przy niezmienionej podaży.

Oczywiście ostateczną odpowiedź może dać tylko doświadczenie.  Ale od dawna wiadomo, że dzielić można tylko tym co się naprzód wyprodukowało.  Poza tym, trzeba pamiętać, że ilość dóbr wszelakich jest ograniczona.

Dlatego, zamiast słuchać oszołomów, którzy metodami administracyjnymi chcą wprowadzać dobrobyt, zamiast biadolić, że jest Ci źle – zacznij coś produkować.  Oczywiście to coś musi być użyteczne dla innych ludzi.  Może to być jedzenie, bimber, odzież lub cokolwiek innego.

Dobrobyt będzie wtedy kiedy będzie duża produkcja.  Tak się dzieje np. z ziemniakami, cebulą, marchewką, itp.  Produkcja jest duża, przez to podaż jest duża, przez to ceny są niewielkie.

A dla Ciebie nie jest ważne ile zarabiasz, ile płacisz podatków lecz ważne jest to ile czego możesz kupić za pieniądze, które dostajesz ze wszystkich źródeł.

A więc już dziś bierz się za produkcję.  I nie mów, że Ja źle Ci doradziłem.

ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2015,
dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

 

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Czy Podwyżka Płac/Obniżka Podatków Poprawi Byt Człowieka ???

 1. takitam pisze:

  Chłopie, ale co Ty tu piszesz?
  „Produkuję” na własne potrzeby dość sporo (warzywa, owoce, kury, kaczki itd.) i gdybym miał legalnie na tym zarabiać (czyt. sprzedawać), płacić od tego podaty, zusy, certyfikaty i inne takie, to by mi nawet na koszta „produkcji” nie starczyło – właśnie przez to, że te haracze dla aparatu państwowego są takie duże.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   TAKI-TAM,

   Chyba nie zrozumiałeś Mojego wpisu. Natomiast Ja nie rozumiem tego, że Ty produkując na własne potrzeby uważasz, że musisz płacić Zusy, Krusy i inne haracze. A jeżeli musisz i mimo tego je olewasz, to bardzo dobrze, bo to oznacza, że bierzesz udział w AKCJI ZAMBA.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 2. Anonim pisze:

  PANTEK,

  Żadna demagogia. W Polsce i nie tylko w Polsce jest bardzo wiele zakazów. No i co??? Ludzie te zakazy nagminnie olewają. Tak w ogóle, to w Polsce i tak jest mniej zakazów niż np. w U.S.A. gdzie PRAWNIE jest zabronione prawie wszystko. Ale Amerykanie maja gdzieś zakazy. Mośki mają łeb.

  Tak w ogóle pamiętaj, że NIELEGALNE JEST BARDZIEJ OPŁACALNE. Dlatego niektórzy lobbują za tym aby państwo wprowadzało jak najwiecej zakazów.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  • pant3k pisze:

   Właśnie to w Stanach można bardzo dużo- legalna broń, budować se co tam się chce(bunkry nie bunkry),pozwać za byle gówno, posiadać niewielkie dawki narkotyków w niektórych stanach a w innych nawet można se kupić recepte na marihuane i są ją kupować i palic.Polska ma tą przewagę nad Stanami(jeśli to przewaga)że można ściągać muzykę, filmy,ebooki(z wyjątekiem oprogramowania ale za to też tak restrykcyjnie nie ścigają).A w Stanach jak wyślesz komuś linka ze zdjęciem chronionym prawem autorskim to możesz trafić do paki na pewnie z 20lat.

   • ROMAN WŁOS pisze:

    PANTEK,

    Odnośnie Stanów AP, to byś się zdziwił. Tam jest zabronione nawet bycie pod wpływem narkotyków, spożywanie alkoholu przed 21 rokiem życia, jest zabroniony hazard, jest zabroniona prostytucja, nie wolno przewozić samochodem otwartych butelek czy innych pojemników z alkoholem, i wiele innych dziwacznych zakazów. Nieskoszenie trawy we własnym ogódku w nakazanym terminie też jest karane Praktycznie wszystko jest zabronione. Ale Amerykanie to olewają, dlatego Ci się wydaje, że tam wszystko wolno. Jest takie powiedzenie, że w U.S.A. jest wszystko dozwolone włącznie z tym co zabronione.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

 3. pant3k pisze:

  Sam wspomniałeś w jednym z postów, że w Polsce jest zakaz produkowania czegokolwiek…
  Taka demagogia, że aż mnie zatkało,co do płacy masz racje, ale to właśnie podatki i zus wchodzą w koszty produkcji i sprzedarzy tych produktów a to przekłada się na opłacalność czego kolwiek dlatego w Polsce nie opłaca się nic robić legalnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s