Jak Powinien Wyglądać Normalny Kraj I Normalne Państwo !!!


Dzisiaj chcę Ci przedstawić Moją wizję normalnego kraju i normalnego państwa.  Na początek takie pytanie – co to jest w ogóle kraj???  Ano nic innego jak geograficzne miejsce na Ziemi (w przyszłości może być na Marsie – cała sprawa w rękach Janusza Korwina Mikke), gdzie żyją sobie ludzie, którzy mają coś ze sobą wspólnego.

Ponieważ człowiek jest ssakiem stadnym oraz istotą społeczną, to do życia potrzebuje mieć dobre kontakty z jak najliczniejszą rzeszą osobników ze swojego stada oraz stad sąsiednich.  W normalnym stadzie powinno być tak aby stado jak najwięcej produkowało dóbr, które będą dzielone w sposób pozwalający na przetrwanie stada.

Jednak dane stado nie jest w stanie samo rozwiązać wszystkich problemów, więc niezbędne są pewne instytucje ponadstadne, które nazwiemy państwem.  W normalnym kraju będzie dobrze wtedy kiedy wszelkie stada je zamieszkujące będą produkować jak najwięcej przy jak najmniejszym wysiłku.

I właśnie po to aby zminimalizować ten wysiłek potrzebne jest państwo.  Krótko mówiąc – niewielka liczba ludzkich osobników produkuje wszelkie rzeczy dla całej populacji kraju, a wszyscy inni im w tym pomagają, a w szczególności państwo.

Wtedy jest realizowana zasada MINI-MAX – Minimum Wysiłku, Maksimum Produkcji.  Kwestia podziału wytworzonych dóbr to zupełnie inna sprawa chociaż kluczowa dla całego kraju.

Tak więc normalny kraj powinien wyglądać tak – niewielka garstka ludzi produkuje, pozostali dostarczają jej surowce, zapewniają bezpieczeństwo, rozrywkę, opiekę medyczną, itp.  Jednym słowem robią wszystko aby ta garstka ludzi mogła bez stresu i wysiłku zaopatrzyć całą populację w niezbędne dobra.

Przyznasz, że Moja wizja normalnego kraju jest bardzo prosta w teorii.  A jak jest obecnie w praktyce???  Już nie garstka, ale liczna rzesza ludzi usiłuje coś produkować.  Natomiast super liczna rzesza darmozjadów i pasożytów zwanych urzędnikami, politykami, itp. robi wszystko aby tę produkcję uniemożliwić.

Półgłówki zwane Sejmem, urzędasy w ministerstwach, urządzają ludziom bieg z przeszkodami.  Jeżeli dany pacjent pokona te przeszkody, to może uda Mu się coś wyprodukować dla reszty stada, w tym dla tych urzędasów.

Efekt jest taki, że ludzie harują ciężko, ale niewiele z tego mają.  Co ciekawe, ta rzesza darmozjadów też nie ma się zbyt dobrze, bo stale podcina sobie gałąź, na której siedzi.

Tak dalej być nie może.  Chcesz normalnego kraju, normalnego państwa, to już dziś wpisz się na listę poparcia jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO kandydata na prezydenta RP 2015 – ROMANA WŁOSA i weź udział w BEZPŁATNYM losowaniu cennych nagród.

Szczegóły tutaj – http://www.romanwlos.cba.pl/index_pliki/SUPER-OKAZJA.pdf

ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2015,
dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Jak Powinien Wyglądać Normalny Kraj I Normalne Państwo !!!

 1. Custodis pisze:

  Tak sobie czytam komentarze i bardziej skłaniam się do podejścia Pana Zdziwionego.
  Prowadzi Pan populistyczną grę bo lud tego oczekuje. Fakt, zagranie marketingowe świetne, ale czy aby na pewno o to chodzi? To tak jak z obecną sytuacją w teatrze. Widz jest coraz mniej wymagający i nastawiony na chwilowe trendy. Dlatego teraz zamiast wartości, na scenie coraz częściej widzimy seks i przemoc. Czy to zatem oznacza że powinniśmy ślepo biec za modą i tworzyć chałę, bo widz jest tępy i nie zrozumie przesłania? Moim zdaniem to porównanie może być użyte również do polityki.

  Co więcej Pana stwierdzenie ,,jak ja to zrobię to już moja sprawa” jest mało zachęcające. Tak naprawdę to moja sprawa i każdego podatnika, wyborcę, który chciałby na Pana zagłosować.

  Pozdrawiam.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   CUSTODIS,

   Swoim komentarzem właśnie potwierdziłeś to, że – podobnie jak cały plebs – oczekujesz populistycznych haseł.

   PIszesz, że podatnik lub wyborca ma wiedzieć jak Ja coś zrobię. To jest właśnie oczekiwanie populistycznych wyjaśnień.

   Rozsądny obywatel ma zaufanie do fachowca takiego jak Ja i po prostu ufa w to, że będzie zrobione fachowo.

   KIedy zamawiasz piwo w knajpie to też pytasz kelnera jak on to piwo będzie nalewać, skąd go weźmie, jak ono zostało warzone, itp.???

   Jeżeli tak, to polecam Ci wodę Eden. Ta firma zamieszcza objaśnienia dla kretynów opisując im jak ta woda tryska bez pomocy mechanicznych pomp, itp.

   Tępota kupuje ten kit i jest zachwycowna tą śmierdzącą wodą.

   Przemyśl to.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   • Anonim pisze:

    „Jak cały plebs, oczekujesz publicystycznych haseł”, Czyżby? Po pierwsze, nie chciałbym zagłosować na kogoś kto potencjalnych wyborców nazywa plebsem. Ja na przykład nie czuję się ani niewolnikiem ani osobą pozbawioną majątku. Przez to właśnie również mam wątpliwości czy jest Pan tym całym fachowcem. Takie podejście stawia Pana w całkiem innym świetle. Dodatkowo barmana pytać o piwo nie muszę bo widzę jak przy mnie nalewa. Po drugie właśnie, jako klient znam markę piwa (rodzaj partii, bądź jej brak), wiem w jakiej kadzi się znajduje i że jest lekko rozcieńczane (doktryna polityczna ugrupowania), oraz widzę osobę która ma zamiar mi to piwo nalać (czyli organ wykonawczy wcielający w życie program polityczny). Zazwyczaj w tym momencie pojawia się piękna blondynka (media i wystąpienia publiczne), która skrzętnie zajmuje moją uwagę, a kiedy tylko wracam wzrokiem na barmana, to piwo stoi już przygotowane na ladzie. I nie mam pojęcia czy czasem czegoś nie dosypał, nie napluł, lub czy przypadkiem nie pociągnął sporego łyka za moje pieniądze a braki sprytnie ukrył w złocistej pianie. Dlatego właśnie lubię patrzeć na ręce wszystkim, którzy wykonują dla mnie jakieś usługi. Oczywiście jest to tylko przykład, skoro już uczepiliśmy się piwa.

    A zatem moim zdaniem oczekiwanie wyjaśnień związanych z działaniem na rzecz Pańskiego programu jest jak doglądanie inwestycji a nie populistyczna zachcianka. Nie mówię Panu jak ma pan pić herbatę. Populistyczna zachcianka byłaby wtedy gdybym żądał picia na stojąco. Pan natomiast ma mi wcześniej udowodnić i wytłumaczyć, że spożycie jej w pozycji siedzącej jest o wiele korzystniejsze.

    I pytanie.

    Po co Pan bierze się za politykę? Proszę nie brać tego obraźliwie, to tylko zwykłe pytanie. Jaki po prostu Pan ma cel w tym by zostać prezydentem?

    Bo Pana ostatnie zdanie wskazuje, że woli Pan cytując „tępy”naród upić ściekiem bo tak taniej i wygodniej niż zaproponować brandy i dążyć do jego rozpowszechnienia.

    • ROMAN WŁOS pisze:

     DROGI PRZYJACIELU ANONIMIE,

     Po pierwsze wiedz, że Ja wcale nie biorę się za politykę. Ja muszę cięzko pracować na każdy pojedynczy grosz.

     A Moje kandydowanie na urząd prezydenta RP 2005, 2010, i teraz 2015 wynika z Mojego amerykańskiego podejścia do życia. Jestem człowiekiem czynu. Podobnie jak Amerykanie, gdy coś jest trudne do zrobienia, to robię to natychmiast. Gdy coś jest niemożliwe do zrobienia, to zrobienie tego zajmuje Mi trochę czasu.

     Dlatego inni wolą narzekać, jęczeć i miałkolić, a Ja zmieniam ten świat, ten kraj i całe życie.

     Jak chodzi o Ciebie, to nawet jeżeli nie łapiesz się na populistyczne hasła, to i tak nie ma to znaczenia. O głosy takich ludzi wcale nie zabiegam, bo koszt pozyskania jest większy od przychodów. Ja będąc kapitalistą kieruję się tylko osiąganiem zysku.

     Zresztą politycy-socjaliści także są kapitalistami. Dla nich liczy się również zysk, chociaż tylko ich prywatny.

     Widzisz, to jest tak samo jak z handlarzami samochodami używanymi. Plebs najlepiej wie, że najlepsze są Wieśwageny TDI oraz Ałdice. Mogą być zespawane z trzech ćwiartek i wiaty przystanku. Ale w ich opisie musi widnieć zdanie – Bezwypadkowy, serwisowany od niemieckiego emerytowanego lekarza (prawnika, itp.), przebieg 70,000 km.

     Handlarze zabiegają tylko o głosy takich ludzi. W innych przypadkach koszty są większe niż przychody ze sprzedaży, albo sprzedaż w ogóle nie jest możliwa.

     Ja nie mam zamiaru walczyć z prawami rynku. Sprzedaję dokładnie to co Moi pacjenci chcą kupować. To jest podstawa kapitalizmu, a także wolnego rynku.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     • Custodis pisze:

      Tak… Umknęło mi podpisanie się pod poprzednim komentarzem.

      No cóż, teraz sprawa wygląda jasno.
      Szkoda, że ma Pan tak bardzo kapitalistyczne poglądy. Już myślałem, że znalazł się odpowiedni kandydat do walki o berło władzy.
      Mi niestety nie odpowiada Pański tok myślenia, no i przecież wcale nie musi. Są gusta i guściki.
      Dlatego życzę powodzenia w dalszej karierze. Będę śkedził bloga.

      Dziękuję za owocną dyskusję 🙂

      • ROMAN WŁOS pisze:

       CUSTODIS,

       Gdyby to ode Mnie zależało, to wszelkich komuchów i socjalistów topiłbym w dołach z wapnem gaszonym czyli wodorotlenkiem wapnia. Ale jako człowiek wielkiego serca i rozumu zdaję sobie sprawę, że wielu komuchów lub socjalistów jest nimi z powodu głupoty kapitalistów.

       Mało jest takich kapitalistów jak Heniek Ford, który wiedział, że musi dać ludziom fajnie zarobić, bo ci ludzie będą kupować samochody, które dla Niego robią.

       Niestety większość kapitalistów to wybitne tępaki, które nie rozumieją podstaw arytmetyki. Ta głupota spowodowała, że socjalizm lub komunizm zalewają świat.

       Pozdrowienia,
       ROMAN WŁOS

 2. pant3k pisze:

  Panie Romanie! Tak osoba ma racje. Ten program jest tak populistyczny, że nawet największy pleps w niego nie uwierzy.Trzeba przedstawić konkretne rozwiązania, i da się to napisać tak aby wszyscy, którzy potrafią obsługiwać internet go zrozumieli.
  Mediom też nie można iść na ręke.A jak widać poniżej tym programem Pan to zrobił:

  • ROMAN WŁOS pisze:

   PANTEK,

   Ależ, Ja jak najbardziej jestem populistą czyli robię to co dobre dla ludu. Pamiętaj, że to lud decyduje jak ma wyglądać rzeczywistość. Ja nie jestem jakimś Korwinem, który patrzy jak wydoić lud z kasy.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   • Może trochę mniej zdziwiony pisze:

    „Ja nie jestem jakimś Korwinem, który patrzy jak wydoić lud z kasy.” Można trochę bardziej szczegółowo? Ja się tego nie dopatrzyłem (nie atakuję Pana, zwyczajnie proszę o rozwinięcie).

    • ROMAN WŁOS pisze:

     MOŻE TROCHĘ MNIEJ ZDZIWIONY ~!!!

     A jak myślisz??? Z czego Korwin się utrzymuje i kto finansuje te Jego szopki regionalne czyli wyjazdy na pseudowiece, spotkania, itp.???

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

 3. Zdziwiony pisze:

  Panie Romanie – program wyborczy to straszny bełkot. Skąd podwyżka rent i emerytur, jak ZUS dobrowolny? Czy dobrowolny tylko dla „biednych” a reszta ma płacić? Bo jeśli tak, to już nie bełkot, to dyskryminacja (no i oczywiście okaże się nagle, że wszyscy są biedni). Co to znaczy podwyżka płac? Co ma prezydent i rząd do tego, jak prywaciarze płacą? Tanie kredyty budowlane? A w jaki sposób? Zmusi Pan banki? Czy państwo będzie mi dopłacać do kredytu? Z pieniędzy, które najpierw mi zabrało? Reszty punktów nawet mi się nie chce komentować, bo: a) to nie są prawdziwe problemy wymagające rozwiązania i b) to nie jest sprawa państwa.

  Dziękuję, dobranoc.

  • Właśnie Romek, czas ujawnić tą TAJEMNICE.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   SZANOWNY ZDZIWIONY,

   Wcale się nie jestem zdziwiony, że Ty jesteś zdziwiony. Tyle lat komunistycznej indoktrynacji zrobiło swoje. Ty myślisz, że podwyżka płac, rent czy emerytur polega na tym, że dany pacjent dostaje większą kwotę pieniędzy.

   Wysokość płacy to nie jest liczba peelenów, które dostają ludzie lecz to co mogą za to kupić. Liczba peelenów może maleć, a mimo to płace będą rosnąć. Magicznym słowem jest tutaj PRODUKCJA. Oraz PODZIAŁ TEJ PRODUKCJI.

   Jak Ja to zrobię, to już Moja sprawa. Jako ekspert wszechdziedzin nie będę mieć żadnych problemów.

   Jak chodzi o kredyty budowlane – dlaczego sądzisz, że od tego są banki??? Widać nie wiesz co oznacza słowo kredyt. Kredyt będziesz mieć wtedy gdy sam sobie uskładasz forsę, bo kredyt to dodatnie saldo.

   Nie mam teraz czasu aby Ci wszystko wyjaśniać. Daj sobie spokój z komunistami i zacznij polegać na Mnie jako fachowcu.

   Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to wcale nie znaczy, że to jest bełkotem.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Ty pewnie myślisz, że miernikiem zamożności jest PKB – termin wymyślony przez półgłówków-ekonomistów-komunistów.

   • Może trochę mniej zdziwiony pisze:

    Dobrze, może w takim razie pośpieszyłem się ze słowem bełkot… A może nie, gdyż o ile nie myślę w sposób sugerowany przez Pana, o tyle przez słowa użyte przez Pana w programie wyborczym posądziłem o takie myślenie Pana. Mam nadzieję, że dociera do Pana waga mojego poprzedniego zdania: przez zły dobór słów (zapewne chciał Pan dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców) stawia się Pan w złym świetle. Co z tego, że naprawdę ma Pan pomysł na naprawę tego bajzlu, jeżeli używa Pan typowych, populistycznych haseł, którymi mądrzy Polacy już rzygają (wszystkimi otworami). Doradzam lekką zmianę podejścia – proszę zaufać wyborcom i mówić do nich wprost. Znaczenie trudniejszych słów sobie znajdziemy w Internecie 😉 A elektoratu dominujących partii (czyli tych samych mord od dziesiątek lat, gorzej niż w serialach) i tak Pan nie nawróci, więc proszę ich kampanią nie obejmować, bo moim zdaniem nie warto.

    • ROMAN WŁOS pisze:

     SZANOWNY MNIEJ ZDZIWIONY,

     Zdziwisz się trochę bardziej, bo powiem Ci, że nie ma nic złego w populistycznych hasłach. Populus to lud, dlatego hasła muszą być dla ludu czyli populistyczne.

     Jako ekspert m.in. w dziedzinie marketingu wiem jak należy sprzedawać, więc bądź spokojny o Mnie. Możesz się przysłużyć sprawie rozpowszechniając informacje o Mnie i Moim blogu.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s