Kwota Wolna Od Podatku Dochodowego !!!


Oto co znalazłem w Internecie.  Ciekawe chociaż nie do końca prawda.  Bo prawda wygląda tak, że kwota dochodu wolna od podatku dochodowego, to była w PRL-u.

Potem,  jakieś orły-nieuki-prawnicy  zmodyfikowali ustawę o podatku dochodowym.  Po tej modyfikacji, podatek dochodowy obowiązuje od każdej kwoty lecz podatek wyliczony od całego dochodu pomniejsza się o ustawową stałą kwotę, a wynik tego pomniejszenia jest tzw. podatkiem dochodowym należnym do zapłaty.

Na tej podstawie można wyliczyć kwotę dochodu, dla której dochodowy podatek jest równy zeru.  Nieuki, nazywają tę kwotę dochodu kwotą wolną od podatku.

Ale, poniżej tej kwoty „wolnej” od podatku, należny podatek dochodowy jest UJEMNY.  Logika podpowiada, że ujemny podatek to kwota, którą państwo powinno zapłacić obywatelowi.

Ale polskie państwo mówi – „takiego wała”.  Ty masz płacić haracze Nam, a nie My Tobie.

Poczytaj tutaj biorąc pod uwagę Moje powyższe objaśnienia –

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

http://www.polskiportal.net/classifieds/116/181/kwota-wolna-od-podatku-oszustwo

Pozdrowienia,

ROMAN WŁOS

(kandydat na prezydenta RP 2015,

dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Kwota Wolna Od Podatku Dochodowego !!!

 1. pant3k pisze:

  ROMAN WŁOS,
  USUŃ TEN POST. To bzdury.
  Jak nie przekroczysz 3019 to nie płacisz od tego podatku, jak przekroczysz to płacisz podatek, a dodatkowo możesz odjąć 556,02 zł od podatku.
  Co do ZUS to autor chyba z dupy wziął te 12tys. zł. Te 3019 zarobi w około 2 miesiące, więc ZUS będzie dostanie składki za 2 miesiące, a przy umowie o z dzieło nie odprowadza się składek na ZUS.
  http://www.infakt.pl/blog/kwota-wolna-od-podatku-2014/

  • ROMAN WŁOS pisze:

   PANTEK,
   Naprzód poczytaj, potem pomyśl, potem krytykuj, a dopiero na koniec pisz. Nie istnieje w Polsce pojęcie KWOTA WOLNA OD PODATKU. Według prawa, podatek dochodowy liczy się od całego dochodu, a podatek należny do zapłaty jest kwotą całego podatku pomniejszoną o stałą wartość. Dla dokładnie jednej wartości dochodu podatek wynosi ZERO, ale przy dochodzie niższym od tej wartości podatek wychodzi UJEMNY.
   Przyswajasz??? Nie ma mowy o KWOCIE WOLNEJ OD PODATKU.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS
   p.s. Jestem teraz we Francji i Mośki znowu doją Mnie za pomocą internetu mobilnego w Unii Europejskiego – 1 GB kosztuje ponad 1,000 (tysiąc) PLN.

   • pant3k pisze:

    ROMAN WŁOS,
    staram się nie przyswajać bzdur.
    KWOTA WOLNA OD PODATKU do kwota, która nie podlega opodatkowaniu, kiedy nie przekroczymy jej wartości. Dodatkowo kiedy ją przekroczymy możemy odjąć wysokość podatku(który by obowiązywał gdyby nie była wolna od podatku) od tej kwoty(czyli od 3091) od naliczonego podatku od naszej sumy rocznych dochodów.
    Problemy ze zrozumieniem???

    • ROMAN WŁOS pisze:

     PANTEK,
     Z Tobą to jak z mułem. Po raz kolejny mówię Ci, że nie istnieje pojęcie KWOTA WOLNA OD PODATKU DOCHODOWEGO. Po prostu przy pewnej kwocie podatek należny wynosi ZERO. Ale poniżej tej kwoty jest ujemny.

     Tak w ogóle, to nazywaj podatek dochodowy po imieniu czyli PODATKIEM DOCHODOWYM. Kwota wolna od podatku była w PRL oraz krótko po jego upadku. Po prostu komuniści mieli trochę oleju w głowie, nie tak jak dzisiejsze matoły.
     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     • pant3k pisze:

      ROMAN WŁOS,
      nie ma czegoś takiego jak podatek ujemny.
      Skoro uważasz, że nie ma w Polsce kwoty wolnej od podatku to powiedz jaka była by różnica gdyby była przy kwocie 3091zł?????

      • ROMAN WŁOS pisze:

       PANTEK,
       Naprzód przeczytaj ustawę o podatku dochodowym, potem pomyśl, a potem pisz. Nigdzie nie ma pojęcia KWOTA WOLNA OD PODATKU DOCHODOWEGO (już Ci mówiłem, że podatek trzeba nazwać po imieniu – samo słowo podatek nic nie oznacza).

       Jak najbardziej istnieje podatek ujemny, ale nikt nie wie co to oznacza. Oblicz podatek dochodowy dla dochodu rocznego np.. 100 pln.
       Pantek, nie wciągaj Mnie w kosztowne dyskusje z Tobą, które nic nie wnoszą. Jestem teraz we Francji gdzie dyskusja z Tobą kosztuje 1.02 pln za każdego Mega bajta.

       Pozdrowienia,
       ROMAN WŁOS
       p.s. W ostatnich trzech tygodniach przejeździłem ponad 10,000 kilometrów po Niemczech, Anglii, Francji, Belgii, Luksemburgu i Czeskiej Republice. I nie ma tutaj łapanek na drogach, nie ma debilnych kontroli stanu technicznego czy stanu trzeźwości. Szczególnie, że wszyscy tutaj jeżdżą nawaleni (0.5 promila, a w Anglii 0,8 promila).

       Nie ma tutaj w ogóle policji na drogach ani w terenie. Jeździ się tutaj bez stresu, bo nie ma buractwa na drogach – nikt nikogo nie wyprzedza, nie pogania, nie trąbi

       Jedynie we Francji widuję trochę – ale nie policji – lecz żandarmerii. Natomiast w Czeskiej Republice podobnie jak w POlsce – sowiecki system – na każdoj pierjekriostkie stait milicjanier – on nabljudajet ulicznoje dwiżeńje. W drodze z Brna do Pragi co kilkanaście kilometrów stali z lornetkami patrząc czy pacjent ma zapięte pasy lub czy rozmawia przez telefon.

       • pant3k pisze:

        ROMAN WŁOS,
        równie dobrze możesz powiedzieć, że nie istnieje coś takiego jak ordynacja wyborcza w Polsce…jest tylko „kodeks wyborczy” albo, że nie ma czegoś takiego jak policmajster… jest tylko policjant.

       • pant3k pisze:

        ROMAN WŁOS,
        Skoro jesteś teraz we Francji to dowiedz się jaki sprzęt w samochodzie ma policja u nich a zrozumiesz dlaczego w krajach, o których mówisz nie ma „rutynowych kontroli” 🙂

       • PRT pisze:

        Witam,

        Co Pan tam robisz w zagranicach? Ja byłem ostatnio na wycieczce w Pradze i jadłem knedliki.

        Pozdrawiam,
        PRT

        • ROMAN WŁOS pisze:

         PANTEK,
         Jako przyszły prezydent poznaję Unię Europejską i resztę świata. A poza tym, zarabiam na tym ładne pieniądze. A jak mówią Mośki – człowiek bez pieniędzy to jest żywy trup.
         Pozdrowienia, tym razem z Italii,
         ROMAN WŁOS

 2. Mek pisze:

  Roman – całe to rozbudowane prawo podatkowe należałoby unieważnić i stworzyć całkowicie nowe, przejrzyste i zrozumiałe dla każdego. Myślę, że celowo gmatwane są przepisy podatkowe (i nie tylko podatkowe) po to, aby mogły powstawać różne firmy doradcze, które mogłyby czerpać z tego duże zyski. Przeciętny Polak prowadzący działalność gospodarczą ledwo daje radę z nadążaniem za zmieniającymi sie co roku durnymi przepisami podatkowymi, nie rozumie dlaczego musi płacić podwójny a czasem potrójny podatek zdrowotny w sytuacji, kiedy prowadzi kilka różnych działalności. Emeryci nie rozumieją dlaczego państwo potrąca im podatek dochodowy od emerytury, kiedy ową emeryturę otrzymują z budżetu – pieniądze są przelewane kilkakrotnie bez potrzeby z konta na inne konto za co trzeba zapłacić. Ludzie nie rozumieją dlaczego państwo tak dużo z ich dochodów zabiera przeciętnemu Kowalskiemu. A więc wygląda to na zuchwały RABUNEK a nie podatek. A Ja się dziwię że Ty się jeszcze czemukolwiek dziwisz odnośnie beznadziejnego prawa albo raczej lewa !!! Rząd dba tylko o swoich najbliższych i kolegów partyjnych a o resztę Polaków – no cóż, niech zadba sobie każdy sam o siebie – tyle tylko że oni nam tego nie ułatwiają.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   MEK,
   To co napisałeś to tylko częściowa prawda. Ja zauważyłem, że po prostu akty prawne piszą takie głupole, które nie mają pojęcia jak sklecić proste zdanie. A zrozumienie tego co sklecili przekracza ich możliwości.

   Dlatego, jak chodzi o kwotę wolną od podatku, to uważam, że brak takiej kwoty wynika z ich głupoty. Bo w ustawie nie ma ani słowa o KWOCIE WOLNEJ OD PODATKU. To sobie wymyślili niekumaci ludzie.

   W ustawie jest mowa, że podatek należny pomniejsza się od pewną stałą kwotę. Kiedy podatek wstępny jest mniejszy od tej stałej kwoty, to podatek należny wychodzi UJEMNY.

   I przez kilkanaście lat, żaden głupol nie zauważył, że ujemny podatek, to po prostu kwota, którą skarb państwa ma zapłacić pacjentowi. Dopiero niedawno, dopisano jakiś artykuł mówiący o tym, że podatków ujemnych nie uwzględnia się.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s