Bajka Wyborcza Z Morałem !!!


W czasie sztormu na oceanie zatonął statek pasażerski. Na szczęście, większości załogi udało się dopłynąć na sporą bezludną wyspę i przeżyć. Po jakimś czasie rozbitkowie zaaklimatyzowali się do nowych warunków – wybudowali chaty, potrafili zdobyć wodę i jedzenie. Stworzyli małe społeczeństwo czekające na ratunek. Niestety ten znikąd nie przychodził. Po jakimś czasie na wyspie zaczęły się rodzić pierwsze dzieci, a ludzie wydawali się przyzwyczajać do trudnych wyspiarskich warunków, spoglądać z nadzieją w przyszłość i ewentualny ratunek.

Oczywiście jak w każdej grupie znalazły się osoby, które nie chciały w zgodzie walczyć o przeżycie. Kilku rosłych cwaniaczków w chaosie codziennej walki o przetrwanie założyło swoje wyspiarskie gangi i zaczęło napadać praworządnych mieszkańców wyspy. Po jakimś czasie mieszkańcy postanowili się bronić i zorganizować napaść na oprychów.

Jednak, gdy tylko szefowie gangów zrozumieli co się święci – przerazili się, gdyż wiedzieli, że nawet ich połączone gangi nie będę w stanie obronić się przed wszystkimi mieszkańcami wyspy. Przybyli, więc razem do głównej wioski na wyspie i publicznie oświadczyli, że to wszystko wina braku ładu i prawa na wyspie. Należy rozpisać demokratyczne wybory i wybrać władze wyspy. Ogłosili, że przysięgają, iż dopilnują sprawiedliwego głosowania, i że każdy może startować w wyborach na burmistrza wyspy. Ludzie zgodzili się bo sądzili, że demokratyczne wybory rozwiążą ich problem.

Oczywiście wszyscy szefowie gangów zgłosili swe kandydatury. Oprócz tego zgłosił się też Gaudenty – najbardziej popularna i szanowana osoba w wiosce. Jego kandydatura została oficjalna przyjęta. Niestety następnego dnia, ktoś poderżnął mu gardło we śnie. Ludzie podejrzewali kto mógł to zrobić, ale nie mieli żadnych dowodów. Żaden z mieszkańców wioski nie miał już odwagi by zgłosić swą kandydaturę.

Oprychowie rozumieli, że z braku dobrych kandydatów ludzie mogą zignorować wybory i rozprawić się z nimi po swojemu. Dlatego też, urządzali codziennie na środku wioski debaty, w których jeden stwierdzał, np. że w przyszłym państwie łowiący ryby powinni więcej płacić od innych, bo ryby są wspólnym dobrem i powinny być opodatkowane. Inny zażarcie bronił rybaków. Każdego dnia debata była na inny – zupełnie bzdurny – temat, który dzielił w jakiś sposób mieszkańców wyspy.

I w dniu wyborów rybacy poszli głosować na tego oprycha, który chciał najmniej opodatkowywać rybaków. Budowniczowie poszli głosować na tego, który najmniej chciał opodatkowywać budowniczych, zwolennicy kontroli urodzeń na wyspie na zwolennika kontroli urodzeń, itd. Każdy myślał, że idzie „zagłosować na najmniejsze zło”. W ten sposób wszyscy mieszkańcy wyspy oddali głos na któregoś z trzech oprychów.

Po skończonych wyborach, jeszcze przed policzeniem zabezpieczonych przez mieszkańców głosów – wszystkie trzy gangi świętowały w jaskini po drugiej stronie wioski. Udało im się przechytrzyć wyspiarzy. Niezależnie od wyniku – oprychowie wiedzieli, że będą móc kontynuować swoje złodziejskie porządki – teraz nawet częściowo w majestacie prawa. Jeden z oprychów został właśnie wybrany i ma poparcie większej części wioski. Nie groziła im już jednomyślna napaść wyspiarzy. Obiecali sobie, że na forum publicznym zawsze będą dla siebie wrogami – by nie wzbudzać podejrzeń.

Wniosek z powyższej opowiastki prosty. Popierając „mniejsze zło”, wciąż popierasz zło. A popierając jakiekolwiek zło, blokujesz możliwość rozwoju prawdziwego dobra. Pomyśl o tym kiedy pójdziesz oddać do urny głos na kogoś tylko dlatego, że reszta wydaje Ci się jeszcze gorsza, a „nie chcesz zmarnować głosu”. Brak poparcia dla wszystkich ze stron także jest głosem.

Pozdrowienia,

ROMAN WŁOS

(kandydat na prezydenta RP 2015,

dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163
Naruszenie praw autorskich do tego tekstu
jest jak najbardziej polecane – skopiuj ten tekst
i rozpowszechniaj gdzie tylko możesz.

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Bajka Wyborcza Z Morałem !!!

  1. Mek pisze:

    Na listach wyborczych nie ma takiej rubryki do zakreślenia jak „nie głosuję na żadnego z kandydatów wymienionych na tej liście wyborczej” – wiec tym sposobem inaczej głosujących uważają jako głosy nie ważne! Przecież te wszystkie głosowania to tylko kabaret i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym poparciem danej opcji politycznej czy programowej. Wynik przeważnie jest już ustalony. Lepszym systemem życia społecznego jest dyktatura oparta na dobrym, stabilnym prawie i moralności niż nasza pseudo-demokracja….

  2. pant3k pisze:

    ROMAN WŁOS,
    zobacz rośnie następny Korwin:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s