O Frajerach Płacących Haracz Zwany Abonamentem RTV !!!


Dzisiaj chcę się podzielić z Tobą Moimi spostrzeżeniami na temat frajerów, którzy tak tańcują jak im grają cwaniacy zwani rządem.

Od prehistorycznych czasów, w krajach komunistycznych istnieje coś takiego jak abonament radiowo-telewizyjny.  Wiadomo – każdy sposób jest dobry aby wydoić frajera.

Kiedy jednak zapytasz jakiegoś “fachowca” co to jest abonament RTV, to usłyszysz różne bzdury, ale nikt poza Mną nie powie Ci, że jest to zwykłe dojenie głupków.  Bo tylko głupek może płacić ten haracz.

Jedni “fachowcy” twierdzą, że abonament RTV to jest opłata za oglądanie lub słuchanie programu RTV. Ale takie tłumaczenie ma tę skazę, że Ty możesz powiedzieć – odbiornik mam, ale nie słucham, ani nie oglądam.

Wobec tego, bardziej cwani „fachowcy” mówią, że jest to opłata za samo POSIADANIE odbiornika RTV.  Ale znowu, są ludzie co nie mają odbiorników, a mimo to oglądają, chociażby w pracy lub w knajpie.  A tacy co handlują sprzętem RTV, to mają duże liczby odbiorników.

Dlatego inny cwaniak powie Ci, że abonament RTV to jest opłata za MOŻLIWOŚĆ słuchania lub oglądania. Ale wtedy Ty możesz podać argument, że osobnicy mają teraz radio i telewizję w komputerach lub telefonach komórkowych, a płacić abonamentu nie muszą.

Nie mówiąc o tym, że w komunistycznych blokach można oglądać telewizję u sąsiadów na parterze pod warunkiem, że nie zasłonili firanki w oknie.  W takim razie musiałbyś płacić za to, że sąsiad nie zasłania firanek.

Stąd też niektórzy tłumaczą, że taki abonament to jest składka narodowa na utrzymanie półgłówków i szubrawców zwanych dziennikarzami.

I tu akurat jest dużo prawdy, bo te matołki-dziennikarze zarabiają krocie, mimo że nie mają żadnych kwalifikacji.  Poza tym trzeba utrzymać Krajową Radę Radiofonii I Telewizji.  To znaczy osobników, którzy nic nie robią, nawet nie chodzą do “pracy”, ale otrzymują po kilkaset tysięcy rocznie.  Oczywiście z pieniędzy frajerów.

Ale w tych wszystkich tłumaczeniach nikt poza Mną nie zadał sobie nigdy pytania – czy taki abonament jest zgodny z tzw. prawem. (W Polsce nie istnieje prawo lecz “tzw. prawo”).

Otóż wiedz, że nie jest to zgodne nawet z „tzw. prawem”.  Wiedz, że kiedy wprowadzano abonament, to istniało Państwowe Polskie Radio oraz Państwowa Polska Telewizja.

Ostatnimi laty w miejsce państwowego przedsiębiorstwa wprowadzono  spółkę prawa handlowego o nazwie Telewizja Polska Spółka Akcyjna.

I tu jest pies pogrzebany.  Każda spółka akcyjna podlega przepisom Kodeksu Handlowego, a tenże kodeks wyraźnie mówi kto może pobierać opłaty abonamentowe.

Według tegoż kodeksu, aby abonament mógł być pobierany, to dany podmiot musi podpisać umowę z KAŻDYM JEDNYM pacjentem korzystającym z usług tego podmiotu czyli tutaj TVP SA.

Teraz zadaj sobie pytanie czy Ty lub ktokolwiek ma podpisaną umowę z TVP SA na dostawę programów telewizyjnych???  Nie ma takich osób.

Ciekawe co byś powiedział(a) gdyby sieci komórkowe kazały Tobie płacić abonament za samo posiadanie telefonu chociażby był on nieużywany???  Albo kazały płacić sobie haracz za to, że w ogóle istnieją???  A właśnie tak BEZPRAWNIE czyni TVP SA.

A więc pamiętaj – już dziś olej płacenie abonamentu, bo abonament jest BEZPRAWNY.  No chyba, że jesteś frajerem/frajerką do potęgi.

Jeżeli TVP chce doić kasę, to niech zakoduje sygnał i pobiera opłaty od tych co korzystają z jej sygnału.  Proste???

Pozdrowienia, a może wyrazy współczucia, dla frajerów płacących na tubę rządu,

ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2015,
dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

p.s.  Cwaniacy zwani rządem ostatnio straszą frajerów, że państwowa Poczta Polska będzie ściągać haracz zwany abonamentem.  To już jest przegięcie do potęgi.  Państwowa Poczta będzie ściągać haracz dla spółki prawa handlowego.

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „O Frajerach Płacących Haracz Zwany Abonamentem RTV !!!

 1. pant3k pisze:

  Pana też dorwą 🙂 :
  http://tvn24bis.pl/informacje,187/resort-chce-oplaty-zamiast-abonamentu-zaplacisz-nawet-jesli-nie-masz-telewizora,392875.html
  „De facto będzie to więc opłata za możliwość odbioru programów publicznych”
  Niedługo wprowadzą opłatę za możliwość narzekania.

 2. pant3k pisze:

  Moja odpowiedź na Pana odpowiedź czeka na akceptacje(pewnie w spamie jest).

 3. pant3k pisze:

  Mój komentarz nie wszedł

 4. pant3k pisze:

  „Kiedy do ciebie przychodzi złodziej i żąda kasy, to powinieneś mu dać kulę w łeb lub przynajmniej skuć mordę, a nie negocjować aby ukradł ci mniej.”
  Przypomniała mi się sprawa „szeryfa z Kaborna” .Poniżej film:
  http://www.ipla.tv/Zbrodnie-ktore-wstrzasnely-polska-czlowiek-z-kabor/vod-5652555
  http://olsztyn.naszemiasto.pl/archiwum/265135,kaborno-szeryf-zacznie-od-nowa,id,t.html

 5. pant3k pisze:

  Partia „Demokracja Bezpośrednia też jest zdania, że abonament RTV jest bezprawny(Punkt 2):
  http://db.org.pl/?q=node/52

 6. pant3k pisze:

  Ale jakby nie patrzeć to rejestracja odbiorników jest swego rodzaju umową.A rejestracja(podpisanie umowy) jest obowiązkowa dla każdego posiadacza(prócz wyjątków opisanych w przepisach) i koło się zamyka.

 7. kp pisze:

  TVP SA jest w 100% państwowe, jak Poczta Polska

  • Anonim pisze:

   SZANOWNY KP,

   Ja wcale nie napisałem, że TVP SA nie jest państwowa. Jedynie stwierdziłem, że jest to Spółka Akcyjna czyli tzw. spółka prawa handlowego podlegająca pod Kodeks Handlowy.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

  • Anonim pisze:

   Państwowe to były kiedyś. Dziś zarówno TVP jak i Poczta Polska są spółkami akcyjnymi.

 8. pant3k pisze:

  Nie wszedł mój komentarz?Pisałem, że jest „średnia płaca” wynosi obecnie około 4tys. zł, ale jak już mówiłem nie należy uznawać „średniej płacy” jak i określenia „przeciętny człowiek” bo takowych nie ma.
  Ale żeby zejść z tego tematu, który się zrobił trochę głupi podam linka:
  http://sejmometr.pl/
  przejrzyj sobie jakie projekty ustaw, uchwał itp. wchodzą w życie jakie są odrzucane, kto jak głosował itp.Może będziesz miał więcej materiału na bloga 🙂
  Pozdrawiam.

 9. BACO!
  Kilka pytań do twojego programu:
  1.Program “Mały Biznes W Każdym Domu” – składka na ZUS niska i dobrowolna – wspomagać ludzi biednych i bezrobotnych dajšc im samodzielnie zarobić – swoboda działalności gospodarczej. – Jestem jak najbardziej za zniesieniem przymusu ubezpieczeń. Ale nie wiem Baco, czemu tego ZUS’u nie chcesz po prostu zlikwidować?
  2. Program “Las To Zdrowie” – zalesić miasta i osiedla iglakami (œświerk, sosna, modrzew, jałowiec, itp.) – olejki eteryczne – zatrudnić bezrobotnych do zalesiania miast i osiedli. – Kto ma zatrudnić bezrobotnych i za czyje pieniądze mają być sadzone te drzewa?
  3. Program “Poskromić Czynsze” – domek jednorodzinny dla każdego – tanie kredyty budowlane. – Kto ma dawać te kredyty?
  4. Program “Tanie Latanie Dla Każdego” – lotniczy œśrodek transportu w każdej rodzinie – samoloty, szybowce, śmigłowce, lotnie, paralotnie – budowa lotnisk i lądowisk. – Kto ma budować te lotniska i lądowiska i za co?
  5. Program “Zielone Œświatło dla Nauki” – popierać nowatorskie inicjatywy i wdrażać je w życie. – Kto i za co będzie to popierać?
  6. Program “Co Polskie To Dobre” – propagować polskie tradycje: oscypki, bryndza, bigos, flaczki, itd. – Kto i za co będzie to propagować?
  7. Program “Żyj Dostatnio” – podwyżki płac, emerytur, rent aby zapewnić godziwe utrzymanie. – Kto, jak i za co podniesie płace itp.?
  8. Program “Tani Internet dla Każdego”. Za co?

  • Anonim pisze:

   JOHNIE RAMBO,

   Bardzo dobre zadajesz pytania. Widać jesteś mądrym chłopakiem. Ale wybacz, nie będę publicznie zdradzać Moich sekretów. Po co mają je poznać jacyć partyjniacy, szczególnie PISmeni lub Patologia Obywatelska.

   Jak mówi Pismo, – błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Uwierz w Starego Bacę, a zobaczysz, że nadejdzie Nowy Wspaniały Świat.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS
   (Stary Baca)

   p.s. Potęga Baców bierze się m.in. stąd, że Bacowie nigdy nie zdradzają sekretów Podhala.

   • BACO

    Ale z ciebie jajcarz jest. Na te pytania można odpowiedzieć jedynie tak: za pieniądze podatników. A Baca mówi ja wiem, ale nie powiem. A Baco skończyłeś już rekrutacje na posady ministrów? Może na jakąś się załapie?

 10. kapitalista pisze:

  BACO!
  Napisz coś o systemie rezerw częściowych.

 11. BACO!

  Pisz więcej tekstów. A jak tam gógiel? No i chciałbym się Ciebie spytać czy mógłbym jakiś twój tekst wrzucić na mojego bloga, z podpisem ROMAN WŁOS i odnośnik do twojego bloga.

  • Anonim pisze:

   JOHNIE RAMBO,

   Jak najbardziej możesz wrzucać Moje teksty na Twój blog. Jednak z informacją, że sa one Mojego autorstwa. Wtedy więcej pacjentów pozna Moje przemyślenia i poglądy. Wiedz, że Ja piszę wszystko sam – nie kopiuję cudzych tekstów chociaż czasami przyswajam cudze poglądy, chociażby poglądy Jaszego Korwina Mikke.

   Tak w ogóle, to nie wiem co to się stało, ale dzisiaj, do tej godziny, na Moim blogu była zdumiewająca liczba odsłon, ponad 250. To oczywiście niewątpliwa zaleta blogu Jaszego. Jasze to bezkonkurencyjny KRÓL bloggerów.

   Jednak statystyki na WordPress nie zliczają unikatowych pacjentów, więc nie wiem czy to kilku pacjentów tak dla jaj nie klikało w Moje poszczególne teksty generując tyle odsłon.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 12. bobex pisze:

  Dlatego w Niemczech już mośki wymyśliły, że każdy pacjent z komputerem i internetem ma dostęp do radia i TV, więc ma być dojony.
  Pozdrawiam

 13. D**moLud pisze:

  Wesoły Romku,

  wedle KRRIT:
  „Opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji.”
  http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/abonament/

  Z „misją publiczną” jest jak ze słomianym misiem w filmie Barei 😉

  Szkoda, że to nie jest abonament na „misję na marsa” dla sqrvysynoow zwanych politykami – wtedy i zainteresowanie byłoby większe.

 14. głupi ludzie pisze:

  Baco,
  Na twojej stronie przywitała mnie reklama pt Czy chcesz mieć większy biust?
  Trochę mnie to przestraszyło bo mój biust już jest wystarczająco duży…

  • Anonim pisze:

   GUPI LUDZIU,

   Czy to była reklama zrobiona przez tych „fahofcuf” z Gógiela??? Widać oni uważają, że miłośnicy blogu Starego Bacy chcą mieć duże biusty.

   Pozdrowienia i podziękowanie za odwiedziny na Moim blogu,
   ROMAN WŁOS
   (Stary Baca)

 15. pant3k pisze:

  Ale pieniędzy nie wysyłasz bezpośrednio do TVP.To nie jest tak ściśle powiązane z TVP w sensie prawnym: „Opłaty abonamentowe pobierane są za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych.Przyjęto domniemanie,że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.”

  Click to access abonamentrtv_informacja_072012.pdf

  • Anonim pisze:

   PANT3K,

   Świetnie rozumujesz. Jeżeli jakiś bandzior każe Ci abyś Mu wpłacił haracz na konto bankowe, to faktycznie płacisz nie bandziorowi, ale bankowi. Nie ma to jak matematyczna logika.
   Pozdrowienia dla inkasentów haraczu,
   ROMAN WŁOS

   • pant3k pisze:

    Hmmm.Ciężko tu powiedzieć bo jak np. płacisz za abonament z kablówki to wysyłasz na konto bankowe ale na ich konto, a tu wyraźnie widać, że płacisz poczcie:

    Ale to i tak głupia dyskusja, jeżeli uważasz że jest to opłata bezprawna to powinieneś to zgłosić do odpowiedniej instytucji.

    • Anonim pisze:

     PANT3K,

     Ja nie będę nic zgłaszać. Ja nie płacę żadnych abonamentów, nie płacę podatku dochodowego. Tam gdzie mogę nie płacę akcyzy oraz VAT-u.

     Nawet w hipermarketach mówię tak – kupię daną rzecz, ale bez VAT-u. Inaczej idę do konkurencji. I konkurencja najczęściej sprzedaje Mi bez VAT-u.

     Przy czym najlepsze są w tym Mośki. Mośki sami proponują Mi zakupy bez VAT-u i akcyzy.

     W jednym punkcie handlowym nawet postawiłem ultimatum – jeżeli panienka nabije Mój zakup na kasę fiskalną, to Moja noga więcej tutaj nie stanie. I panienka nie nabija.

     Ale Ja nie mam nic przeciwko dojeniu frajerów. Pod warunkiem, że frajer został ostrzeżony, że jest lub będzie dojony.

     Pant3k, a tak w ogóle, to Ty nie znasz słów takich jak – pośrednik, reprezentant, umowowany, itp.

     Ja ostatnio załatwiałem pewne sprawy z księdzem proboszczem. Ten poinformował Mnie telefonicznie, że przyśle organistę, któremu przekazuje moc załatwienia wszystkiego w Jego (proboszcza) imieniu. Czujesz bluesa???

     Jeżeli Poczta Polska działa w imieniu gansterów rządowych, to nie znaczy, że nęka Cię Poczta Polska lecz ci gangsterzy.

     Pozdrowienia dla czujących bluesa,
     ROMAN WŁOS

     • pant3k pisze:

      Znam takie słowa, tylko to jest właśnie dziwne, że pośrednikiem jest właśnie poczta(może dlatego żeby to było „prawne”).
      „Ja nie będę nic zgłaszać. Ja nie płacę żadnych abonamentów, ”
      Oj panie Romanie z takim myśleniem w stylu: „mnie to nie dotyczy więc mnie to gówno obchodzi ale napiszę o tym na blogu może trochę grosza przyjdzie z reklam silikonowych piersi” to Pana nie wybiorą nawet gdyby kodeks wyborczy wymagał wyłącznie 10.tyś podpisów.
      A można było by coś takiego zgłosić choćby dla samej hecy.A jeśli doprowadził by Pan do likwidacji abonamentu to ma pan plusa u osób w liczbie do 55% kraju.

      „Przy czym najlepsze są w tym Mośki. Mośki sami proponują Mi zakupy bez VAT-u i akcyzy.”
      Czyżby reklama media-m… ?

      • Anonim pisze:

       PANT3K,

       Androny i banialuki – tak można określić Twoje komentarze. Swego czasu pisałeś bzdury o rzekomych nastkach tysięcy peelenów, które zarabiasz dzięki reklamom Google. To było na blogu Arnolda Buzdygana.

       Jakoś nie doczekałem się wyjaśnień, ani wskazań reklam, które rzekomo przynoszą Ci takie zyski. Pomijam już fakt, że dla kapitalisty nie ma pojęcia takiego jak – ile zarabia lub jakie ma zyski.

       Teraz pleciesz Mi jakieś androny na temat – „Mnie to nie dotyczy”. Wiedz, że Ja jestem PRAWDZIWYM kapitalistą, więc Ja nic nie robię charytatywnie.

       Ponadto, wyznaję zasadę Jaszego Korwina Mikke – W wolnym kraju, wolny obywatel ma prawo dać się rozjechać przez czołg.

       Ja pacjentów ostrzegłem, że są BEZPRAWNIE dojeni czyli, że będą rozjeżdżani przez czołgi. Aby przestali być dojonymi wystarczy żeby przestali płacić abonament. Jednak gdy chcą być przejechani przez czołg to ich prawo.

       Pozdrowienia,
       ROMAN WŁOS

       • pant3k pisze:

        „Swego czasu pisałeś bzdury o rzekomych nastkach tysięcy peelenów, które zarabiasz dzięki reklamom Google. To było na blogu Arnolda Buzdygana.”

        Nie pisałem nic takie, musiałeś mnie z kimś pomylić.Na swoim blogu nie ma żadnych reklam(a przynajmniej żadnych nie wstawiałem).

        „Teraz pleciesz Mi jakieś androny na temat – “Mnie to nie dotyczy”. Wiedz, że Ja jestem PRAWDZIWYM kapitalistą, więc Ja nic nie robię charytatywnie.”

        Startowałeś na stanowisko Prezydenta Polski(a raczej próbowałeś). Czyli chciałeś zmienić kraj na lepsze czy nachapać się jak „PRAWDZIWY kapitalista”?
        A poza tym nawet jeśli zakładając, że musiałbyś coś coś z tego mieć żeby to zgłosić to właśnie jeśli zlikwidowali by abonament to poparcie gwarantowane.Ale zaraz napewno odpowiesz pokrętnie bo wiesz, że abonament rtv jest legalny 🙂
        „Ponadto, wyznaję zasadę Jaszego Korwina Mikke – W wolnym kraju, wolny obywatel ma prawo dać się rozjechać przez czołg.”

        Ehh.Jemu raczej chodzi o to że każdy ma prawo do eutanazji a nie że każdy ma prawo być „wydymanym”.

        • ROMAN WŁOS pisze:

         PANT3K,

         Jeżeli Cię z kimś pomyliłem, to very sorry mea culpa. Jakiś pacjent Mi tam zachwalał Google Adwors pisząc, że on co miesiąc wyciąga z tego lekko 15,000 pln-ów. Myślałem, że to Ty, bo często pisujesz na blogu Arnolda Buzdygana.

         Niemniej, to co Ty piszesz, to także wymysł Twojej wyobraźni. Wiedz, że żaden pacjent już po tygodniu nie będzie wiedzieć kto zniósł abonament RTV.

         Polscy pacjenci nie potrafią zliczyć do dziesięciu. Nie wiedzą co czytają, ani co się do nich mówi. Dla nich prezydent, premier, rząd, sejm, a nawet policja, to wszystko jedno i to samo.

         Przeciętny polski pacjent sądzi, że to policja lub premier uchwala ustawy. Dlatego Ja nie będę robić niczego poza informowaniem pacjentów, że mogą przestać być dojeni.
         Proste???

         Pozdrowienia,
         ROMAN WŁOS

         • pant3k pisze:

          „Niemniej, to co Ty piszesz, to także wymysł Twojej wyobraźni. Wiedz, że żaden pacjent już po tygodniu nie będzie wiedzieć kto zniósł abonament RTV.”

          Z tym to można polemizować.Może po roku ale nie po tygodniu.

          „Polscy pacjenci nie potrafią zliczyć do dziesięciu. Nie wiedzą co czytają, ani co się do nich mówi. Dla nich prezydent, premier, rząd, sejm, a nawet policja, to wszystko jedno i to samo.”

          Bzdury tu powiadasz niczym nie podparte w dowodach.

          „Przeciętny polski pacjent sądzi, że to policja lub premier uchwala ustawy.”

          Może trafi się jakieś 100-500 tyś. które myślą, że to premier uchwala ustawy, ale myślę ,że nie więcej 🙂

          PS. Nie ma czegoś takiego jak przeciętny polak. To tak jak by powiedzieć że przeciętny polak zarabia około 3 tys. zł bo tyle gdzie około wynosiła(przynajmniej jakiś czas temu) średnia płaca. A takich pieniędzy ten „przecięty”(chociaż lepsze byłoby tu określenie zwykły, szary) polak nie zobaczy.

          • ROMAN WŁOS pisze:

           PANTEK,

           A skąd Ty wziąłeś tę daną jakoby przeciętny pacjent zarabiał 3,000 pln??? Przeciętny pacjent dostaje góra 15 stówek na rękę co oczywiście w sensie wydatku pracodawcy daje dużo, dużo więcej.

           Ja pracuję na ulicy, spotykam codziennie przeciętnych ludzi. Przeciętny ludź to właśnie szary ludź, ostatnio coraz więcej jest czarnuchów.

           A jeżeli dla Ciebie przeciętny i średni to jest to samo, to widać nie wiesz co to jest średnia. Ja znam co najmniej kilkanaście RÓŻNYCH średnich.

           Pozdrowienia dla przeciętniaków jak i dla średniaków,
           ROMAN WŁOS

         • Anonim pisze:

          Piknie prawisz Baco: ,,Polscy pacjenci nie potrafią zliczyć do dziesięciu. Nie wiedzą co czytają, ani co się do nich mówi. Dla nich prezydent, premier, rząd, sejm, a nawet policja, to wszystko jedno i to samo. Przeciętny polski pacjent sądzi, że to policja lub premier uchwala ustawy…” Ja też tak myślę, ze swej strony dodałbym jeszcze: statystyczny polski pacjent myśli, że to rząd i unia rozdają dutki, ale sqrwiele są chytre i nie chcą tyle dać, aby starczyło dla wszystkich ,,biednych i potrzebujących”, a tak w ogóle to Bóg kazał się dzielić i bogaci powinni dawać biednym – bo mają…
          Pozdrawiam
          Wiecznie Wkurwiony
          PS.
          Cieszę się, że ciągniesz dalej tego bloga i znów piszesz – zapomniałem już tu zaglądać, ale znalazłem link u Jaszego …

 16. BACO!

  Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu abonamentu jest sprywatyzowanie TVP.

  • Anonim pisze:

   JOHNIE RAMBO,

   Prywatyzowanie państwowej firmy to jest zwykła kradzież. Jedyny sposób to likwidacja TVP.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s