Akcja ChWDP – A Docelowo Likwidacja Policji !!!


*********************************************************************************

UWAGA !!!  Ten blog bierze udział w konkursie na Blog Roku 2012.  Już teraz głosuj na ten blog wysyłając SMS o treści K00109 na numer 7122.  Treść SMS musi być taka jak podana wyżej – jeden ciąg znaków bez spacji, kropek, przecinków, itp.  Tzn. duża litera K oraz bezpośrednio po niej liczba 00109  –  czyli K00109

*******************************************************************************

Parę dni temu przeczytałem w internecie informację o tym jak to w Warszawie policmajstry postrzeliły pacjenta, który siedział sobie w samochodzie.  Ot, tak.  Strzelił sobie policmajster i udało Mu się trafić w kierowcę, a nie sobie w nogę, albo w kumpla z tego samego patrolu.  Zaznaczam, że informację tę napisał dziennikarz Interii czyli z definicji kompletny półgłówek.

A było to tak.  Gdzieś w Warszawie, w stojącym samochodzie siedzieli sobie dwaj goście.  W pewnym momencie podszedł do nich policmajster i zażądał dokumentów. Wtedy ten pacjent w samochodzie odpalił auto.  Na to policmajster wsadził Mu swoje brudne łapsko do auta i chciał Mu wyjąć kluczyki ze stacyjki.  Wtedy kierowca ruszył, pasażer wyskoczył z auta, a psu poturbowało łapsko, które włożył do auta. 

Oczywiście, dalej Interia podała typowy scenariusz – tzn. kierowca chciał staranować drugiego policjanta, na co ten drugi wyciągnął spluwę i trafił tego pacjenta co prowadził auto.  (Wszelkie polskie dziennikarzyny upodobały sobie ostatnio hasło – „chciał staranować policjanta”).  Obaj faceci z auta zostali złapani, z czego jeden trafił do szpitala jako trafiony przez psa.

Ja nie wiem jak to wyglądało naprawdę, ale mam przypuszczenie, że był to zwykły bandycki napad w wykonaniu policji. Sam byłem wielokrotniw napadany przez policję, stąd Moje przypuszczenie.  Z opisu Interii wynika, że policjanci postanowili wylegitymować pacjentów siedzących w stojącym samochodzie.  Nigdzie nie podano jaki był POWÓD tego legitymowania. 

Wiedz,  że Ustawa O Policji nie pozwala na legitymowanie ludzi bez wyraźnego powodu.  Zgodnie z Ustawą tym powodem może być jedynie WYRAŹNE podejrzenie popełnienia czynu zabronionego, który jest zagrożony karą.  (Nie wiem co to jest czyn zabroniony, NIEZAGROŻONY karą – widać, że to pisał jakiś idiota-prawnik – dla Mnie czyn NIEZAGROŻONY karą jest czynem dozwolonym).

Ponadto, do siedzenia sobie w stojącym samochodzie nie są wymagane żadne dokumenty.  Wiedz, że dokumenty pojazdu są wymagane jedynie wtedy gdy pojazd jest W RUCHU na drodze publicznej.  Na innej drodze można prowadzić pojazd nie mając w ogóle prawa jazdy – np. na parkingu przed hipermarketem. A dowód osobisty, to trzeba jedynie POSIADAĆ, ale nie trzeba go nosić przy sobie.

Z informacji Interii nie wynika czy policjanci byli umundurowani, czy nie oraz jak zachowali się zanim zażądali dokumentów.  Ale znowu tutaj przypuszczam, że pogwałcili Ustawę O Policji, Konstytucję RP i szereg innych aktów prawnych.. 

Wiedz, że prawo wymaga aby policjant przystępujący do legitymowania, przeszukania, itp. zrobił następujące rzeczy.  Po pierwsze, musi podać – swoje imię, nazwisko i stopień, powód legitymowania (przeszukania, itp.) oraz podstawę prawną tej czynności.  Ponadto, jeżeli jest nieumundurowany, to musi sam okazać swoją legitymację w sposób taki aby dany pacjent miał możliwość zanotowania danych z Jego legitymacji.

Niezależnie od powyższych warunków – na żadanie legitymowanego (przeszukiwanego) pacjenta, policjant MUSI wystawić pisemny protokół opisujący przeprowadzone czynności.  Przy braku takiego żądania, wystarczy,  że zanotuje szczegóły w swoim notesie służbowym.  Ja z Mojego doświadczenia wiem, że policjanci gwałcą prawo na potęgę – wielu z nich nawet nie wie, że gwałcą prawo.  Nagminnie NĘKAJĄ ludzi bez powodu, nie przestrzegają procedury wymaganej ustawą, w ogóle prześladują ludzi.

Dlatego Ja – od jutra, t.j. Święta Niepodległości 11.11.2012 – ogłaszam Akcję ChWDP.  Ten skrót, to oczywiście od słów – Chwała Wam, Dobrzy Policjanci !!!  Celem akcji jest odsianie ziarna od plew czyli eliminacja czarnych owiec z szeregów policji. 

Akcja polega na tym abyś Ty – w kontaktach oficjalnych z policją – żądał/żądała przestrzegania prawa.  Nigdy nie pozwalaj na jakiekolwiek czynności wobec Ciebie bez procedury wstępnej, tzn. imię, nazwisko, stopień, powód czynności, podstawa prawna.  W przypadku powodu wyssanego z palca, żądaj uzasadnienia.  Możesz także przedzwonić do dyżurnego właściwej komendy policji, albo do dyżurnego Komendy Głównej, chociaż do tej ostatniej raczej się nie dodzwonisz.

Niezależnie od wszystkiego, żądaj PISEMNEGO PROTOKOŁU w każdym przypadku.  Nawet kiedy zostaniesz zatrzymany za przekroczenie prędkości gdzie Twoja wina jest ewidentna – żądaj PISEMNEGO protokołu z przeprowadzonych czynności.  Nic tak nie wpływa dyscyplinująco na policjantów jak konieczność napisania kilku zdań po polsku – w razie błędów ortograficznych, żądaj przepisania protokołu poprawnie. 

Nie wahaj się także z napisaniem skargi do Wydziału Kontroli Wewnętrznej Komendy Wojewódzkiej Policji, albo Komendy Głównej – niech chłopacy mają jakieś zajęcie.  Możesz to zrobić emailem, o ile policmajstry będą umieć go odczytać.  (Ja kiedyś wysłałem emailem, a Oni Mi odpisali, że nie potrafią odczytać emaila).  Ponadto, pisz do prokuratury, do gazet, do kancelarii premiera, kancelarii prezydenta, itp.

Ja taką akcję ChWDP prowadzę od lat, ale sam zdziałałem tylko tyle, że wielu policjantów na hasło ROMAN WŁOS kojarzy, iż tego pacjenta lepiej zostawić w spokoju.  Ale w jedności siła, więc Twój udział w akcji ChWDP może zmienić ten kraj – z policyjnego państwa, w kraj przyjazny ludziom.  A co najważniejsze, taka akcja jest w STU procentach zgodna z prawem.

A tak na koniec, to rozważam możliwość CAŁKOWITEJ likwidacji policji.  W normalnym kraju, w wolnym kraju, w kraju opartym na PRYWATNEJ własności nie ma w ogóle potrzeby istnienia policji, tym bardziej państwowej policji.  PRYWATNE firmy ochroniarskie o wiele lepiej sprawdzą się w roli policji.  A ponadto, może być wielokrotnie taniej.

Powodzenia w akcji ChWDP,

ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2015,
dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

http://www.romanwlos.cba.pl/

https://romanwlos.wordpress.com

romanwlos@interia.pl

tel. +48 662 620 163

Informacje o ROMAN WŁOS

kandydat na prezydenta RP w wyborach w roku 2015 - dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY - www.romanwlos.cba.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Akcja ChWDP – A Docelowo Likwidacja Policji !!!

  • ROMAN WŁOS pisze:

   PANTEK,

   Jasze Korwin Mikke ma problemy z percepcją rzeczywistości. Pamiętam jak pijany policjant zastrzelił chłopaka na komisariacie gdzieś w dawnym województwie bialsko-podlaskim.

   Jasze skometontował to w telewizji mówiąc – …. czasem zabija bandyta, a czasem zabija policjant…

   Jasze to półgłówek, a na półgłówków trzeba brać poprawkę.

   Dziękuję Ci za skomentowanie,
   ROMAN WŁOS

   • pant3k pisze:

    „Według niekwestionowanej opinii: wybitnych fachowców o nienagannym przebiegu służby.”
    Jak Korwin polega na opinii przełożonych ludzi z PAŃSTWOWEJ „FIRMY” to trudno się dziwić, że ma problemy z percepcją rzeczywistości.

    PS.
    Najnowsza akcja policji oglądaj zanim usuną(już co najmniej 2 zostały usunięte):

    • ROMAN WŁOS pisze:

     PANTEK,
     To jest cały Korwin. Wierzy, iż każdy POlicyjny bandyta to wybitny fachowiec o nienagannym przebiegu służby.

     Natomiast rzeczywistość wygląda tak, że PRAWIE każdy POlicjant to kurwa, bandyta i złodziej. Przy czym, PRAWIE stanowi wielką różnicę.

     Rzeczywistość wygląda tak, że POlicjanci i przestępcy to ta sama kategoria osobników. Przypadek sprawia, że POZORNIE stoją po różnych stronach barykady. Z tym, że przestępcy mają swój kodeks honorowy.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS
     p.s. Ja znam taką wielodzietną, patologiczną rodzinę gdzie pięciu synów jest złodziejami, a szósty z nich POlicjantem. Grunt to dobra rodzina.

     • pant3k pisze:

      Doszedł mój mail z tematem „fizyka”?

      • ROMAN WŁOS pisze:

       PANTEK,
       Otrzymałem Twój email. Nie miałem możliwości odpowiedzieć, bo podałeś zbyt mało szczegółów. Mimo wszystko, sądzę, że ten pacjent chce wydusić trochę grosza od frajerów.

       Metalowa kasetka na telefon powoduje, że nie docierają do niego fale radiowe. To nawet nie musi być kasetka z litej blachy, wystarczy z gęstej siatki metalowej – jest to tzw. puszka Faradaya.

       Ale telefon w takiej kasetce po prostu nie będzie działać. Więc nie widzę sensu w tym wynalazku – po co komu włączony ale niedziałający telefon??? Równie dobrze można go wyłączyć.

       Pozdrowienia,
       ROMAN WŁOS

      • ROMAN WŁOS pisze:

       PANTEK,Odpisałem Ci w komentarzu.A Jasze wziął natchnienie z Mojego wpisu Akcja ChWDP.Pozdrowienia,ROMAN WŁOSOd: „ROMAN WŁOS – kandydat na prezydenta RP 2015 – dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY” <comment-reply@wordpress.com>Do: romanwlos@interia.pl; Wysłane: 1:54 Środa 2014-07-16Temat: [ROMAN WŁOS – kandydat na prezydenta RP 2015 – dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY] Komentarz: „Akcja ChWDP – A Docelowo Likwidacja Policji !!!”

       • pant3k pisze:

        „Jasze wziął natchnienie z Mojego wpisu” nie rozumiem
        PS.
        Wszystkie wpisy z bloga idą też na tą stronę:
        korwin-mikke.blog.onet.pl
        a tu można komentować.

 1. pant3k pisze:

  ROMAN WŁOS,
  Pomyliłeś legitymowanie z kontrolą osobista.
  Kwestie te regulują ustawa o policji i „Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów” :
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051411186
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19900300179

 2. pant3k pisze:

  Roman, zobacz jak rodak trolluje policje:

 3. advac pisze:

  Roman,
  policjant nie musi i nigdzie nie jest to nakazane by sporządzić protokołu z zatrzymania kierującego.
  Co innego protokół zatrzymania i kontroli osobistej, wtedy na wyraźne żądanie przeszukiwanego.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   ADVAC,

   Patrz Ustawa O Policji Dziennik Ustaw numer 70 z 1990 roku z późniejszymi zmianami. Przeczytasz tam, że na żądanie pacjenta policjant sporządza protokół i przekazuje go pacjentowi. Bez żądania pacjenta jedynie glina musi odnotować to w notatniku służbowym.

   Warto czytać ustawy. Niezależnie od ustaw, Ja żądam aby każde polecenie zostało Mi wydane na piśmie. Takie mam widzimisię i dzięki temu tresuję tych chłopaków w pedalskich mundurkach. Tak w ogóle, to od zawsze zastanawiam się kto służbom mundurowym projektuje te mundurki. Co jeden to bardziej pedalski.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 4. pant3k pisze:

  Czekam na post w stylu: „sylwestra świętują tylko idioci, nowy rok przyniesie tylko wzrost cen…”
  Ps. nie napisałem tego w związku z poniższym artykułem.

  • ROMAN WŁOS pisze:

   PANTEK,

   Tu akurat się z Tobą nie zgadzam. Każdy pretekst jest dobry żeby się napić. A jak chodzi o wzrost cen, to kapitalista się cieszy kiedy rosną ceny Jego produktów. Znaczy to, że jest popyt.

   Pozdrowienia na cały 2013 rok,
   ROMAN WŁOS

   • pant3k pisze:

    „Każdy pretekst jest dobry żeby się napić.”
    z tym zdaniem się zgadzam ale w sensie negatywnym

    • pant3k pisze:

     A jeśli chodzi o ceny to ceny produktów „tego kapitalisty” nie rosną dlatego, że chce ale że musi. Do tego wrosną ceny biletów komunikacji, płaca minimalna czyi też składka składka zus, ubezpieczenia oc, czynsze, podatek od nieruchomości.
     Wzrośnie też prawdopodobnie bezrobocie ze względu płacy jak i składki 🙂
     Jeszcze dużo można by pisać…

 5. Niesamowity liberalno-socjalistyczny blog.

  • Anonim pisze:

   GRO PRZYGODOWA,

   Socjalizm musi zwyciężyć. A to wszystko dzięki głupocie kapitalistów.
   Jak powiedział, (bodajże) Karol Marks (Mosiek) – kapitaliści wyprodukują wszystko łącznie ze sznurem, na którym zostaną powieszeni.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s